19:18 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  41

  Gegužės 22 dienos ryto duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo 61 930 Lietuvos piliečių, daugiausia jų — iš Jungtinės Karalystės

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Gegužės 23–24 dienomis Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje vyks išankstinis balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą, praneša URM.

  Užsienyje aktyvumas pirmajame rinkimų ture ir referendumuose buvo rekordinis ir siekė 87 procentus.

  Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, tai reiškia nemenkus iššūkius Lietuvos diplomatinėms atstovybėms — reikia daugiau žmonių, didesnių patalpų. Todėl ministras ragina užsienio lietuviams diplomatinėse atstovybėse balsuoti iš anksto ir taip išvengti eilių.

  "Kaip ir pirmajame, taip ir antrajame rinkimų ture, diplomatinės atstovybės dirba taip, kad balsavimas vyktų kiek įmanoma sklandžiai. Tikimės iš balsuojančiųjų kantrybės ir supratimo.  Raginame Lietuvos diplomatinėse atstovybėse balsuoti iš anksto ir taip išvengti eilių, nepalikti balsavimo paskutinei dienai", — sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Balsuoti užsienyje galima iki 20:00 Lietuvos laiku, todėl svarbu pasitikrinti tikslų balsavimo laiką savo šalyje.

  Užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai, neužsiregistravę balsuoti paštu, gali balsuoti asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą su galiojančiu asmens dokumentu. Išankstinio balsavimo datos, adresai ir laikas skelbiami diplomatinių atstovybių interneto svetainėse.

  Rinkėjai užsienyje gali balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje, Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada). Papildomos balsavimo vietos veiks Jungtinėje Karalystėje (balsavimas be ambasados Londone papildomai organizuojamas Rytų Londone, Kings Line ir Lidse), Norvegijoje Stavangeryje, Melburne Australijoje.

  Gegužės 22 dienos ryto duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo 61 930 Lietuvos piliečių: Jungtinėje Karalystėje užsiregistravo 22 319, JAV — 8622, Airijoje — 5698, Norvegijoje — 4295, Vokietijoje — 3396, Danijoje — 2258, Švedijoje — 2108, Belgijoje — 1747, Nyderlanduose — 1502.

  Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną.

  Iš devynių kandidatų, kurie dalyvavo prezidento rinkimuose, į antrąjį turą pateko 44 metų buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir 54 metų ekonomistas Gitanas Nausėda. Jie atitinkamai gavo 31,13 proc. ir 30,94 proc. rinkėjų balsų, skirtumas Šimonytės naudai — tik 5323 balsai.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Prasidėjo išankstinis balsavimas Lietuvos prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose
  Išankstinis balsavimas per antrąjį rinkimų turą Lietuvoje vyksta aktyviau
  Prezidento rinkimų biuletenį gavęs britas vadina VRK "sovietišku organu"
  Tegai:
  Lietuva, balsavimas

  Svarbiausios temos