23:38 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (345)
  42

  Donorinėje ligoninėje paruošto donoro organai suteiks viltį pasveikti trims Lietuvos žmonėms, vienam Kroatijos ir vienam Vokietijos gyventojui

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Praėjusios paros įvykiai įrodė, kad organų donorystė nepaiso sienų tarp šalių, praneša Nacionalinis transplantacijos biuras.

  Donorinėje ligoninėje paruošto donoro organai suteiks viltį pasveikti trims Lietuvos žmonėms, vienam Kroatijos ir vienam Vokietijos gyventojui.

  Kadangi Lietuvoje transplantacijos laukiančiųjų sąraše tinkamo recipiento plaučiams ir širdžiai nebuvo, šie organai buvo pasiūlyti kitoms šalims, dalyvaujančioms donorų organų mainų programoje. Kroatijoje ir Vokietijoje esantiems recipientams organai mediciniškai tiko, todėl buvo organizuojamos šių šalių gydytojų komandų kelionės į Vilnių. Donorų organų mainai vyksta neatlygintinai.

  Organų donorystė — galimybė padėti pasveikti sunkiai sergantiems žmonėms. Vienai gyvybei užgesus, suteikiama viltis pasveikti kitiems — kai mirusio žmogaus artimieji neišmatuojamo skausmo akivaizdoje sutinka padovanoti organus transplantacijai. Taip buvo ir šį kartą. Kilnūs žmonės viltį pasveikti suteikė penkiems žmonėms. Nacionalinis transplantacijos biuras nuoširdžiai užjaučia donoro šeimą ir dėkoja už kilnų poelgį.

   

  Temos:
  Medicina ir sveikata (345)

  Dar šia tema

  Donorų asamblėjoje teigiamai įvertinta IAE eksploatavimo nutraukimo eiga
  Neatlygintinos kraujo donorystės ture per Lietuvą dalyvavo 4000 donorų
  Tegai:
  donoro organai, ligoninė

  Svarbiausios temos