10:42 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Irkluotojas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva teiks paraišką rengti pasaulio irklavimo čempionatą

  © Photo : facebook / Jevgenij Shuklin
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sporto naujienos (67)
  26

  Jei Lietuvos paraiška bus patvirtinta, pasaulio irklavimo čempionatas šalyje vyks pirmą kartą

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui pasaulio irklavimo taurės III etapą 2022 metais ir pasaulio irklavimo čempionatą 2023 metais organizuoti Lietuvoje, rašoma Vyriausybės pranešime.

  Gavusi Vyriausybės pritarimą Lietuvos irklavimo federacija teiks paraišką Tarptautinei irklavimo federacijai. Vyriausybė šiems renginiams Lietuvoje vykdyti planuoja skirti 2 mln. eurų.

  Jei Lietuvos paraiška bus patvirtinta, pasaulio irklavimo čempionatas Lietuvoje vyks pirmą kartą. 2023 metų pasaulio irklavimo čempionate bus kovojama dėl kelialapių patekti į 2024 metų Olimpines žaidynes. Be Lietuvos į teisę vykdyti čempionatą taip pat pretenduoja Serbija.

  Lietuvos irkluotojai pastaraisiais metais rodo aukštus tarptautinius rezultatus. 2016 metų Olimpinėse žaidynėse irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritter užėmė antrąją, o Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė — trečiąją vietas. Olimpinės rinktinės atstovai puikiai pasirodė ir 2018 metų pasaulio čempionate, kur irkluotojos Ieva Adomavičiūtė ir Milda Valčiukaitė laimėjo aukso, o Mindaugas Griškonis — bronzos medalį.

  Temos:
  Sporto naujienos (67)

  Dar šia tema

  Kaune prasidėjo modernios irklavimo bazės statybos
  Tegai:
  paraiška, Lietuva

  Svarbiausios temos