19:25 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Pirmokai, archyvinė nuotrauka

  Į sostinės mokyklas užsiregistravo apie 12 tūkst. moksleivių

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Elektroninius prašymus dar galima suskubti pateikti iki gegužės 31 dienos

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Likus kiek daugiau nei savaitei iki registracijos į Vilniaus mokyklas pabaigos, Vilnius skaičiuoja, kiek moksleivių sulauks kitais mokslo metais: iki šiol jau užregistruota 12 tūkst. moksleivių, daugiau kaip 6 tūkst. jų ateis į pirmąsias klases, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Į 5-ąsias klases užsiregistravo 1738, į 9-ąsias — 2973 mokiniai. Elektroninius prašymus dar galima suskubti pateikti iki gegužės 31 dienos.

  Prašymą pateikti paprasta ir patogu — tereikia užsiregistruoti https://svietimas.vilnius.lt, jungiantis per elektroninę bankininkystę ar kitą el. atpažinimo priemonę. Skubėti nereikia — prašymo pateikimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui. Tėveliai kviečiami įvertinti mokyklas, kurias norima pasirinkti maps.vilnius.lt. Šiame tinklapyje taip pat galima pasitikrinti, kuri mokykla yra priskirta jums pagal deklaruotą gyvenamąją vietą — nenurodžius mokyklos, priklausančios pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, sistema neleis pateikti prašymo.

  Preliminarius sąrašus, į kurią mokyklą yra priimtas vaikas, tėvai galės pamatyti jau birželio pradžioje, mokyklų interneto svetainėse. Apie priėmimą tėvai bus informuoti ir elektroniniu būdu, ir matys e. registracijos sistemoje. Sutartį su mokykla tėvai turi pasirašyti iki rugpjūčio 31 dienos.

  "Pramušė dugną": dešimtokų matematikos žinios nesiekia 5 balų iš 10 >>

  Primename, kad prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą — penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę, toje pačioje mokykloje, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.

  Pildant prašymą, yra galimybė rinktis 3 ugdymo įstaigas, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą detalių: viena iš trijų pasirinktų mokyklų būtinai turi būti priklausanti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, be to, trys mokyklos turi būti nurodomos prioriteto tvarka — pradedant nuo tos, į kurią norima labiausiai.

  Augančiame Vilniuje jau kyla naujos mokyklos: statoma mokykla Pašilaičiuose, šalia Gabijos gimnazijos, kurią galės lankyti 1000 mokinių. Kitąmet prie Balsių progimnazijos bus pastatyta pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Dar apie 2 tūkst. naujų vietų moksleiviams bus sukurta tuose rajonuose, kuriuose labiausiai reikia naujų mokyklų — Pilaitėje, Verkiuose ir Pavilnyje.

  Daugiau informacijos: mokyklos@vilnius.lt arba tel. 1664.

  Dar šia tema

  Lietuvos moksleiviai apdovanoti profesinio meistriškumo konkurse
  Kokią Lietuvą, sulaukusią šimto metų, mato moksleiviai, atskleis dokumentika
  Moksleiviai išbandė naujuosius valgiaraščius
  Tegai:
  prašymas

  Svarbiausios temos