21:53 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad bankas nesuteikia kelionių draudimo asmenims, vyresniems nei 75 metų

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad "Luminor" bankas diskriminavo vyresnius asmenis neleisdamas jiems pasinaudoti kreditinės kortelės savininkams teikiamu kelionių draudimu, praneša Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

  Skardžiuvienė teigia, kad "Luminor" Lygių galimybių įstatymą, numatantį, kad visiems klientams, nepaisant jų amžiaus, paslaugos turi būti teikiamos vienodomis sąlygomis.

  Tyrimas prasidėjo po 78-erių metų pareiškėjo kreipimosį į tarnybą. Jis papasakojo, kad "Luminor" bankas pagamino jam kreditinę kortelę, tačiau nesuteikė visų kortelių savininkams skirtų paslaugų tai yra informavo, jog jo nedraus kelionių draudimu. Kelionių draudimas taikomas kaip papildoma nauda kreditinės kortelės savininkui.

  Paaiškėjo, kad "Luminor" kredito kortelių savininkams teikiamo kelionių draudimo sąlygose yra numatyta, kad jos negalioja vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims.  

  "Dabar situacija tokia, kad vyresni klientai, įsigiję kreditinę kortelę už tokią pat sumą kaip ir visi, negauna viso paslaugų paketo", — pažymėjo Skardžiuvienė.

  Kontrolierė kreipėsi į "Luminor" banką siūlydama nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus. Skardžiuvienė taip pat kreipėsi į Lietuvos banko priežiūros tarnybą dėl vyresnių žmonių teisių apsaugos bankų veikloje.

  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pažymėjo, jog panašių skundų yra gavusi ir anksčiau.

  Skardžiuvienė pažymėjo, kad nė viena draudimo bendrovė neturi teisės atmesti prašymo sudaryti kelionių draudimo sutartį remdamasi vien tik amžiaus kriterijumi. Kiekvienas asmuo turi teisę į individualų draudimo rizikos vertinimą.

  Taip pat draudimo įmokos dydis kiekvienai draudimo sutarčiai gali būti nustatomas skirtingai, atsižvelgiant į draudėjo individualią situaciją bei visų rizikos vertinimo kriterijų visumą (sveikatą, kelionės ypatumus, draudimo istoriją).

  Dar šia tema

  Lietuvoje startuoja nemokami e-mokymai "Lygybės ir nediskriminavimo ABC"
  Grybauskaitė ragina kovoti su diskriminacija dėl lyties
  Tegai:
  Lietuva, diskriminacija

  Svarbiausios temos