21:17 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
  69

  Anksčiau žurnalistas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, iš kurio po Lietuvos specialiųjų tarnybų apklausų išskrido į Rygą

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas buvo įtrauktas į skandalingos Ukrainos svetainės "Taikdarys" ("Mirotvirec") bazę.

  Anksčiau žurnalistas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, kur jis atskrido darbo reikalais. Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba jam įteikė dokumentą, kuriame teigiama, kad Kasemas kelia "rimtą grėsmę" šalies nacionaliniam saugumui.

  Jis atskleidė sulaikymo detales, papasakojo, kad Lietuvos specialiosios tarnybos buvo suinteresuotos agentūros darbu ir paskutinių Lietuvos prezidento rinkimų stebėjimu.

  Kasemui uždrausta atvykti į Lietuvą penkerius metus. Taip pat jam pasakyta, jog "pasisekė", kad jis yra Latvijos pilietis, antraip su juo "kalbėtų visiškai kitaip". Tada jis buvo priverstas skristi į Rygą.

  Svetainė "Taikdarys" yra žinoma dėl skandalingų publikacijų, kuriose skelbiami duomenys apie žurnalistus, nepripažintų DLR ir LLR sukilėlius ir kitus asmenis. Kai kurie žmonės iš sąrašo, įskaitant žurnalistus, sulaukdavo grasinimų. "Taikdarys" duomenų bazėje taip pat pateikiama informacija apie daugelį Rusijos kultūros veikėjų.

  Temos:
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)

  Dar šia tema

  Vilniaus oro uoste sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius
  Tegai:
  Maratas Kasemas, Sputnik Lietuva

  Svarbiausios temos