23:23 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Sprendimas pakeisti įtarimus priimtas atsižvelgus į šiuo metu turimus naujus bei patikslintus duomenis

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Buvusiam Santaros klinikų generaliniam direktoriui Kęstučiui Strupui patikslinti įtarimai. Panaikinti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, tačiau pareikšti dėl kyšininkavimo, praneša Lietuvos prokuratūra.

  Taip pat priimtas sprendimas tyrimą dėl kyšininkavimo atlikti atskirame ikiteisminiame tyrime.

  Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2018 metais. Tyrimas pradėtas įtarus, kad tam tikri Klinikų atstovai galimai nurodydavo bendrovėms, tarp kurių — ir tarptautinės, stambaus kapitalo, didžiausios informacinių technologijų sprendimų ir paslaugų teikėjos, siekusioms laimėti arba laimėjusioms viešuosius pirkimus, suteikti priverstinę 3-5 procentų viešojo pirkimo sumos dydžio paramą Klinikai. Taip pat įtariama, kad dalis paramos buvo naudojama ne pagal paskirtį, o asmeniniams Santaros klinikų atstovų poreikiams tenkinti.

  Šiuo metu įtarimai šiame tyrime yra pareikšti 14 asmenų, du iš jų yra yra Klinikų darbuotojai, vienas įtariamasis — buvęs Klinikų darbuotojas. Tyrimo metu atlikta daugiau nei 70 apklausų, paskirti daiktų bei dokumentų tyrimai, atliekami kiti proceso veiksmai.

  Įvertinus tyrimo eigoje gautus patikslintus bei naujus duomenis, tyrimui vadovaujantis Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroras priėmė sprendimą dalį ikiteisminio tyrimo K.S. atžvilgiu dėl piktnaudžiavimo nutraukti nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių jo kaltę dėl šios nusikalstamos veikos padarymo, tačiau nurodė perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai duomenis apie nustatytus paramos gavimo procedūrų pažeidimus tolesniam buvusio Santaros klinikų vadovo veiksmų įvertinimui drausmine tvarka.

  Dar šia tema

  Teismas paleido į laisvę kyšininkavimo byloje įtariamą teisėją
  Lietuvių pasitikėjimas teismais žlugo dėl korupcijos skandalo
  Tegai:
  korupcija

  Svarbiausios temos