08:03 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
  71

  Lietuvos saugumo atstovai surengė apklausą be agresijos ir grasinimų, tačiau tai buvo aiškiai padaryta iš pozicijos "kaltintojas — kaltinamasis", mano Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas antradienį buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, kur jis atvyko su darbo vizitu. Žurnalistas buvo apieškotas ir apklaustas. Po to jam buvo įteiktas dokumentas, kuriame teigiama, kad jis "kelia grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui", ir buvo paskelbta, kad jam penkerius metus uždrausta atvykti į respubliką.

  Interviu Sputnik Lietuva Kasemas papasakojo, kad su juo kalbėta iš jėgos pozicijos, kad būtų aišku, "kas čia valdo, o kas turėtų gintis".

  "Iš tikrųjų, tai buvo tikra apklausa, kuri buvo vykdoma primygtinai, žinoma, be agresijos, be jokių grasinimų, be fizinio smurto. Tai buvo pokalbis iš pozicijos "kaltintojas — kaltinamasis". <…> Jie suvaidino tokį nedidelį spektaklį, ir aš nežinau, kaip turėjau į jį žiūrėti", — pasakė žurnalistas.

  Kasemas pabrėžė, kad jo sulaikymą oro uoste galima pavadinti linksma inscenizacija, kurią pradėjo sienos apsaugos pareigūnai, o tęsė "žmonės, apsirengę kostiumais ir kaklaraiščiais".

  "Šis staiga sustojęs veikti ekranas, staiga sustoję veikti elektroniniai vartai, nustebintas iš pradžių pasieniečio veidas — "oi, mes nežinome, pirmą kartą taip įvyko, eikime į rūsį, nusileisime laiptais, viską išaiškinsime, tai neužims daug laiko, nesijaudinkite". Visa tai, žinoma, buvo spektaklis, vertas Maskvos teatrų, kuriuose, kaip žinoma, dirba Lietuvos režisieriai. Matyt, tie, kurių nepriėmė Maskvos teatrai, dabar duoda meistriškumo pamokas pasienyje su mano ir mano kolegų sulaikymais. Visa tai buvo taip gražiai suvaidinta", — papasakojo Kasemas.

  Temos:
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)

  Dar šia tema

  Bijo savo šešėlio: Sputnik Lietuva vadovas video papasakojo apie apklausą
  "Rossija segodnia" prašo Nausėdos sureaguoti į situaciją su Sputnik Lietuva redaktoriumi
  ESBO sureagavo į Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymą Vilniuje
  Udalcovas pavadino Lietuvos veiksmus prieš Sputnik vyriausiąjį redaktorių gėda
  Sputnik Lietuva aistros. Ką Nausėda darys su Grybauskaitės "palikimu"?
  Rusijos URM: situacija su Sputnik parodė realią žodžio laisvės vertę Lietuvoje
  Lenkijai siūloma sekti Lietuvos pavyzdžiu kovoje su "Rusijos dezinformacija"
  Tegai:
  Lietuva, Sputnik Lietuva

  Svarbiausios temos