12:25 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Vilniaus turgoje, archyvinė nuotrauka

  VMI: turgavietės sulauks mokesčių inspektorių vizitų

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Ypatingą dėmesį žadama skirti prekiaujantiems mėsa ir jos gaminiais

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Šią ir kitą savaitę šalies turgavietėse prekiaujantys verslininkai sulauks mokesčių inspektorių vizitų, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija.

  Mokesčių administratorius stebės, ar prekybininkai išduoda kasos aparatų kvitus ir apskaito gautas pajamas.

  Prekiaujantiems mėsa ir jos gaminiais žadama skirti ypatingą dėmesį.

  "Mėsos ir jos gaminių gamyba ir prekyba dėl didžiausios pajamų neapskaitymo bei mokestinių pažeidimų rizikos yra viena iš VMI prioritetinių veiklos sričių", — sako VMI Kontrolės departamento vyresnioji patarėja Diana Šalomskienė. 

  Pasak Šalomskienės, praėjusiais metais skirtingų priemonių taikymui šiame sektoriuje iš viso buvo atrinkti 368 mokesčių mokėtojai. Jie 2018 metais sumokėjo 3,6 proc. arba 403,8 tūkst. eurų daugiau mokesčių nei 2017 metais. Be to, nustatyta 159 tūkst. eurų papildomai mokėtinų mokesčių.

  Taip pat pernai turgavietėse patikrinus 395 prekiautojus mėsa ir jos gaminiais nustatyti 134 pažeidimai, iš kurių beveik pusė (46 proc.) buvo dėl pajamų neapskaitymo.

  Jei mokesčių mokėtojas, užsiimantis veikla, kuriai vykdyti būtinas kasos aparatas, už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas neišduoda kvito, arba išduoda kvitą, kuriame nurodyta kita suma, nei sumokėta, jam gali būti skiriama bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už pakartotiną pažeidimą bauda gali siekti nuo 450 iki 900 eurų.

  VMI primena, kad iki liepos 1 dienos verslininkai gali deklaruoti praeityje gautas pajamas ir sumokėti pamirštus mokesčius be baudų ir delspinigių. Tokia galimybė suteikiama pirmą ir vienintelį kartą, todėl ateityje ji nebebus taikoma.

  Dar šia tema

  Į tarptautinį sukčiavimą įsitraukusiai Lietuvos įmonei skirta didelė bauda
  VMI turgaus prekeivius mokys deklaruoti pajamas
  VMI paskelbė didžiausius mokesčių mokėtojus 2018 metais

  Svarbiausios temos