14:36 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Prokuratūra sureagavo į viešai pakartotus teiginius dėl daryto spaudimo prokurorui bei priminė apie nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl tariamai darytos įtakos

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Generalinė prokuratūra neigia teiginius dėl neva daryto spaudimo prokurorui, vadovavusiam ikiteisminiam tyrimui dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje, rašome pranešime žiniasklaidai.

  "Generalinė prokuratūra primena, kad šių metų gegužės 14 dieną Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl tariamai darytos įtakos ikiteisminiam tyrimui dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje", — teigiama pranešime.

  Kaip jau buvo pranešta, reaguojant į viename iš dienraščių ir to paties pavadinimo informaciniame portale skelbtą publikacijų ciklą dėl neva vykstančio politikų kišimosi į ikiteisminius tyrimus, buvo kreiptasi į Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiąjį prokurorą Julių Rėksnį su prašymu pateikti galimai jam žinomą faktinę informaciją ir nurodyti kitas konkrečias aplinkybes, kuriomis grindžiami publikacijoje pateikiami teiginiai jo vardu.

  Susipažinęs su prokuroro Rėksnio pateiktu atsakymu bei kita medžiaga, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pavedė Baudžiamojo persekiojimo departamentui įvertinti, ar pateikto atsakymo dalyje apie galimai darytą įtaką ikiteisminiam tyrimui dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje yra nusikalstamos veikos požymių bei priimti atitinkamą proceso sprendimą.

  Tikrinant pateiktą informaciją ir apklausus liudytoju Rėksnio nurodytą asmenį, kaip galintį asmeniškai paliudyti apie galimai darytą nusikalstamą veiką, nustatyta, kad viešai skelbti teiginiai apie tariamai aukštesnių prokurorų ar politikų darytą poveikį, spaudimą prokurorui šiame tyrime yra nepagrįsti.

  "Atsižvelgiant į tai, kad tikrinant prokuroro Rėksnio pateiktus duomenis jie nepasitvirtino, priimtas sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą nenustačius nusikalstamos veikos požymių", — teigiama pranešime.

  Slaptas CŽV kalėjimas

  Praėjusių metų pavasarį Strasbūro teismas pripažino, kad Lietuvoje 2005-2006 metais veikė slaptas CŽV kalėjimas, kuriame buvo laikomi ir kankinami terorizmu įtariami žmonės. Teismas taip pat padarė išvadą, kad Lietuvos valdžios institucijos žinojo apie netinkamą elgesį su žmonėmis.

  Tyrimas pradėtas po pateikto EŽTT Saudo Arabijos piliečio Abu Zubaido skundo. Jis yra įtariamas įvykdęs teroro išpuolį 2001 rugsėjo 11 dieną JAV. Teismas nurodė Lietuvai sumokėti jam 130 tūkst. eurų.

  Rugsėjo pabaigoje Lietuva pateikė skundą dėl Strasbūro teismo nuosprendžio, tačiau EŽTT jį atmetė. Anksčiau Lietuva suabejojo Zubaido egzistavimu ir nusprendė, kad dėl šios priežasties teismo sprendimo beveik neįmanoma įgyvendinti. Tačiau, pasak žiniasklaidos pranešimų, Zubaidas yra Gvantanamo kalėjime.

  Dar šia tema

  CŽV pirmajame Instagram įraše parodė "ypač slaptą" paketą ir peruką
  Atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje
  Tegai:
  Generalinė prokuratūra, CŽV kalėjimas, CŽV

  Svarbiausios temos