17:30 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1316
 • RUB71.5191
  Jurijus Veklenko, archyvinė nuotrauka

  "Eurovizijos" organizatoriai atsisakė peržiūrėti Lietuvos rezultatus

  © REUTERS / AMIR COHEN
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (36)
  26 0 0

  Europos transliuotojų sąjunga atsakė, kad įskaičiuojami tik balsai, pateikti iki balsavimo pabaigos

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Dėl prieš kelias dienas kilusio įtarimo, jog per klaidą Italijos "Eurovizijos" balsavime Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko neteko vietos finale, LRT pateikė oficialią užklausą Europos transliuotojų sąjungai.

  Atsakė "Eurovizijos" konkurso vykdomasis prižiūrėtojas Jonas Olo Sandas. Jo laiške tvirtinama, kad konkurso rezultatai buvo suskaičiuoti teisingai, o Italijos transliuotojo RAI svetainėje pateikti duomenys yra netikslūs ir bus ištaisyti.

  Laiške pabrėžiama, kad iškart po finalo paskelbti rezultatai, pagal kuriuos buvo sudaryta galutinė lentelė, buvo gauti ir patvirtinti oficialaus konkurso balsavimo partnerio — kompanijos "Digame".

  Akcentuojama, kad įskaičiuojami tik balsai, pateikti iki nurodyto laiko — balsavimo pabaigos. Taip pat pabrėžiama, jog neįskaičiuojami balsai, atkeliavę po balsavimo pabaigos. LRT mano, kad tai lyg užuomina, kodėl "Eurovizijos" rengėjų ir Italijos transliuotojo pateikti rezultatai skiriasi.

  Segejus Lazarevas
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Europos transliuotojų sąjungos laiškas baigiamas tikinimu, kad "Eurovizijos" antrojo pusfinalio rezultatai yra galiojantys ir suskaičiuoti teisingai.

  Siekdama didesnio aiškumo, LRT kreipėsi į Italijos transliuotoją RAI — prašoma paaiškinti, kodėl jo ir "Eurovizijos" rengėjų pateikti balsavimo rezultatai skiriasi.

  "Eurovizija-2019" pasibaigė naktį iš gegužės 18 į 19 dieną Nyderlandų atstovo Dankano Lorenso (Duncan Lawrence) pergale, tačiau skandalai aplink konkursą tęsiasi.

  Pirmąją vietą užėmęs Lorensas buvo apkaltintas taisyklių pažeidimu dėl to, kad jo daina "Arcade" buvo paskelbta socialiniuose tinkluose dar 2017 metais. Be to, rezonansą sukėlė Madonos pasirodymas su "gyvu garsu" ir vėliau paviešintas ištaisytas jos pasirodymo vaizdo įrašas.

  Taip pat kilo ginčų dėl Islandijos grupės "Hatari" Palestinos vėliavos demonstravimo. Dėl taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuota Baltarusijos žiuri, o Rusijos prodiuseris Viktoras Drobyšas pareiškė, kad ketina pateikti ieškinį ETS.

  Temos:
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (36)

  Dar šia tema

  Skandalas "Eurovizijoje": konkurso rezultatai nebus anuliuoti
  Baltijos šalių žiūrovai "Eurovizijoje-2019" skyrė Rusijai aukščiausią įvertinimą
  Tegai:
  Lietuva, Eurovizija-2019

  Svarbiausios temos