15:01 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (383)
  245

  Pasak mokslininkų, gydytojai turėtų atkreipti dėmesį į šio gėrimo pavojų sveikatai ir perspėti tam tikras žmonių grupes

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Energetiniai gėrimai gali sukelti kraujospūdžio ir širdies ritmo sutrikimų padidėjimą, sužinojo Kalifornijos valstijos Ramiojo vandenyno universiteto mokslininkai. Tyrimo duomenis skelbia portalas "MedicalXpress".

  Ekspertai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 34 sveiki 18–40 metų savanoriai. Per valandą jie turėjo išgerti apie 1 litrą energetinio gėrimo ar placebo tipo pakaitalą. Energetinio gėrimo sudėtyje buvo 304-320 miligramų kofeino vienam litrui. Buvo leista kas pusvalandį gerti vieną butelį.

  Prieš eksperimentą ir kas 30 minučių keturias valandas po gėrimo mokslininkai matavo dalyvių kraujospūdį ir registravo širdies veiklą, naudodami elektrokardiogramą.

  Paaiškėjo, kad tarp savanorių, kurie gėrė energetinį gėrimą, QT intervalas — širdies aktyvumo rodiklis — buvo  6-7,7 milisekundėmis ilgesnis.

  Pasak mokslininkų, per ilgas arba per trumpas QT intervalas gali sukelti anomalų širdies plakimą ir gyvybei pavojingą aritmiją.

  Be to, pacientams nustatytas padidėjęs sistolinis ir diastolinis kraujospūdis.

  "Žmonės turėtų žinoti apie energetinių gėrimų poveikį jų kūnams, ypač jei jie turi sveikatos problemų. Gydytojai turėtų informuoti tam tikras pacientų grupes, pavyzdžiui, žmones, turinčius įgimtą ar įgytą QT sindromą ar aukštą kraujospūdį, jiems reikia apriboti ar kontroliuoti energetinių gėrimų vartojimą", — pabrėžė vyriausiasis tyrimo autorius Šahin Šachas.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (383)

  Dar šia tema

  Atskleistas veiksnys, kuris didina riziką susirgti vėžiu
  Kaip apsisaugoti karštą dieną — specialistų patarimai
  Mokslininkai įvardijo paprastą būdą, kaip atostogų metu nepriaugti svorio
  Tegai:
  kraujospūdis, sveikata

  Svarbiausios temos