14:14 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (347)
  48

  Dėl problemų nacionalinėje sveikatos tarnyboje britai priversti keletą mėnesių laukti paprastos operacijos

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Ligoninės Lietuvoje pradėjo aktyviai reklamuoti pigias operacijas JK gyventojams dėl krizės, kuri kilo Britanijos nacionalinėje sveikatos tarnyboje (NHS), praneša "The Daily Mail".

  Pasak bendrovės "Health Tourism Lithuania" atstovų, britai, kurie priversti kelis mėnesius laukti paprastos operacijos, perkrauna bendrovę užsakymais. Be to, pagal "Health Tourism Lithuania", kitą mėnesį bus paleista atitinkama reklama Facebook ir Google.

  NHS kovo mėnesio duomenimis, 4,2 mln. žmonių Anglijoje laukia gydymo ligoninėse. Šie skaičiai yra tam tikras Britanijos antirekordas, pažymi "The Daily Mail".

  Viena iš "Health Tourism Lithuania" įkūrėjų Reda Ambrozaitė sakė, kad NHS krizė skatina vis daugiau britų vykti gydytis į užsienį. Nacionalinio statistikos biuro duomenys rodo, kad 2014 metais apie 48 tūkst. britų vyko gydytis į užsienį. 2016 metais šis skaičius jau siekė 144 tūkst., o pernai — 330 tūkst.

  "Mes pradėjome veiklą prieš maždaug metus ir mūsų verslas taikėsi į žmones Skandinavijoje, nes tai yra netoli, — portalui "MailOnline" sakė Ambrazaitė. — Tačiau staiga ėmėme gauti užklausų iš Jungtinės Karalystės".

  Pasak jos, kompanija pirmiausia tikisi pritraukti 55–75 metų žmones.

  Dauguma prašymų, pateiktų į "Health Tourism Lithuania", susiję su plastine chirurgija ir stomatologija, tačiau yra ir prašymų dėl endoprotezavimo. Bendrovė, kuri iš esmės yra tarpininkas tarp užsieniečių ir Lietuvos medicinos įstaigų, sako, kad yra pasirengusi klientams rasti medicinines paslaugas gerokai mažesnėmis kainomis.

  Pavyzdžiui, klubo sąnario endoprotezavimo operacija Lietuvoje vidutiniškai kainuoja 3 340 svarų sterlingų (apie 3 780 eurų), o britų privačioje klinikoje ši procedūra kainuoja apie dešimt tūkstančių svarų (apie 11 320 eurų).

  Kartu pažymima, kad į bendrą gydymo Lietuvoje kainą neįtrauktos skrydžių kainos, apgyvendinimo ir susisiekimo išlaidos.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (347)

  Dar šia tema

  Apklausa parodė, kokių gydytojų trūksta labiausiai
  Mokslininkai įvardijo paprastą būdą, kaip atostogų metu nepriaugti svorio
  Tegai:
  medicina, ligoninė, Didžioji Britanija, Lietuva

  Svarbiausios temos