04:36 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Pasak renginio organizatoriaus, LGBT bendruomenė nori pritraukti dėmesį, tačiau tradicinės šeimos taip pat turi tokią teisę

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Lietuvos televizijos vedėjas Kristupas Krivickas Bernardinų sode surengė tradicinių šeimų susitikimą prieš LGBT bendruomenės eiseną Vilniuje.

  Apie šią iniciatyvą jis parašė savo Facebook paskyroje ir sukūrė viešąjį puslapį norintiems prisijungti prie akcijos.

  Jis papasakojo, kad kai LGBT bendruomenės eitynės "Baltic Pride" vyko prieš trejus metus, jis surengė antipiketą ir šiais metais birželio 8 dieną prie jo prisijungs daugelis lietuvių.

  "Prieš trejus metus kai jųjų eitynės vyko Vilniuje mes su šeima buvome Kaune. Pasiėmiau vėliavą į rankas ir tuo pačiu metu surengiau savo tradicinės šeimos eitynes Kauno Ąžuolyno parke. Pasidalinau šia iniciatyva feisbuke. Beveik 50 tūkstančių žmonių palaikė. Sakė, "pranešk kitą kartą iš anksto ir mes prisijungsim"", — parašė televizijos vedėjas.

  Lietuva — lietuviams ir gėjams?! >>

  Pasak Krivicko, LGBT bendruomenė nori pritraukti dėmesį, tačiau tradicinės šeimos taip pat turi tokią teisę.

  "Irgi sieksime atkreipti dėmesį. Į tradicines, vaikus auginančias šeimas, kur yra tėtis, mama ir vaikučiai ir kurias saugo Lietuvos Respublikos Konstitucija. Prisijunkite. Tai ne mitingas. Mes tiesiog eisime pasivaikščioti po Bernardinų parką", — pareiškė televizijos vedėjas.

  Krivickas pakvietė kitų miestų ir miestelių gyventojus taip pat išeiti šią dieną į centrinius parkus pasivaikščioti su vaikais, kartu laikydami Lietuvos vėliavą.

  "Tai svarbu. Savo vertybes reikia ne tik puoselėti, kartais jas tenka ginti ir apie jas priminti", — pažymėjo televizijos vedėjas.

  Dauguma Lietuvos visuomenės ir politikų su nepritarimu žiūri į LGBT bendruomenę. Taigi daugelis lietuvių neigiamai vertina tai, kad birželio mėnesį ketvirtą kartą jų šalyje vyks "Baltic Pride" paradas.

  Briuselio reikalavimu respublikoje jau kelis kartus buvo bandoma legalizuoti homoseksualų santuokas. Tačiau dauguma Seimo deputatų visą laiką atmetė šį klausimą.

  2019 metų sausį Lietuvos Konstitucinis teismas pirmą kartą sukūrė precedentą, patvirtinęs koncepciją, kad šeima yra neutrali joje esančių asmenų lyties atžvilgiu.

  Prieš įsigaliojus Konstitucinio Teismo sprendimui Migracijos departamentas nesuteikė teisės persikelti į Lietuvą paskui "sutuoktinius" tos pačios lyties asmenims, kurie "susituokė" užsienyje, pabrėždamas, kad vienalytės santuokos ir partnerystės santykiai Lietuvoje uždrausti. Tačiau Konstitucinis Teismas nutarė, kad dabar draudimą galima ignoruoti.

  Kovo mėnesį vykusiuose savivaldybių rinkimuose Vilniaus meras Remigijus Šimašius žengė drąsų žingsnį, priėmęs į savo rinkimų būstinę LGBT bendruomenės atstovą Tomą Vytautą Raskevičių, kuris nuo 2012 metų yra organizacijos "Lietuvos gėjų lyga" (LGL) narys, kur dirba žmogaus teisių politiniu koordinatoriumi.

  Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio naujųjų valstybių instituto direktorius, politologas Aleksejus Martynovas padarė prielaidą, kad savo palankumu LGBT bendruomenės atžvilgiu Baltijos šalių valdžios pradėjo demonstruoti ištikimybę Europos tendencijoms. Tuo pačiu metu jis pažymėjo, kad lietuviai yra "pernelyg stiprūs homofobai namų ūkių lygmenyje, kad tai gerai baigtųsi". Martynovas taip pat pažymėjo, kad dėl šios priežasties tarp valdžios ir šalies gyventojų "kils nesutarimų", tačiau valdžios institucijos šiuo atžvilgiu yra "europietiškumo" įkaitės.

  Dar šia tema

  LGBT taktinė pergalė Lietuvos fronte
  Kaip Gegužės 1-ąją Vilniuje žmonės reikalavo oraus atlyginimo už darbą
  Ar krikščioniška tradicija gali suartinti Lietuvą su Rusija?
  Lenkė išplatino plakatus su vaivorykštės aureole "padabintu" Dievo Motinos paveikslu
  Tegai:
  šeima, Lietuva, LGBT

  Svarbiausios temos