06:37 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Mokiniai rašys rašinį, pasirinkę vieną iš keturių siūlomų temų — dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinių

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Birželio 1 dieną vyksta visiems Lietuvos abiturientams privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas, praneša Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

  Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikyti registravosi 18 416 kandidatų. Mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą registravosi laikyti 10 616 kandidatų. 

  Pernai lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė kiek daugiau nei 30 tūkst. mokinių.

  Be to, šiandien vykdomas lietuvių kalbos ir literatūros kurtiesiems ir neprigirdintiesiems mokyklinis brandos egzaminas. 

  Kaip ir anksčiau, mokiniai rašys rašinį, pasirinkę vieną iš keturių siūlomų temų: dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinių. Prie kiekvienos temos bus pateikti du autoriai, tačiau jie bus tik rekomenduojami.

  Egzamino metu mokiniai galės 20 minučių naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo.
  Pagrindinė brandos egzaminų sesija vyks iki birželio 20 dienos. Šiais metais prašymus laikyti brandos egzaminus iš viso yra pateikę 30 tūkst. kandidatų. 

  Tegai:
  brandos egzaminai, egzaminas, abiturientai

  Svarbiausios temos