04:10 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Dalia Grybauskaitė Šaulių sąjungos jubeliejuje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Grybauskaitė paminėjo 100-ąsias Šaulių sąjungos metines

  © Photo : Robertas Dačkus/Lietuvos Respublikos Prezidentūra
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Linkėdama šauliams būti tvirtiems, budriems ir vieningiems, prezidentė kvietė kiekvieną dieną saugoti širdyje Lietuvą

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šaulių sąjungą, mininčią 100-metį, ir Katedros aikštėje stebėjo iškilmingą šaulių rikiuotę bei naujų narių priesaikos ceremoniją, praneša Prezidentūra.

  Grybauskaitė sakė, kad Lietuva šiandien nebūtų stipri ir savarankiška, jeigu ne šauliai, prieš šimtmetį dalyvavę Nepriklausomybės kovose ir padėję kurti reguliarią kariuomenę.

  "Apginti Nepriklausomybę tada susitelkė dešimtys tūkstančių savanorių — paprasti žmonės, bet nepaprasti savo dvasia. Prisimename juos kaip didvyrius, kurie iki paskutinės akimirkos liko ištikimi savo priesaikai — tapo Pasipriešinimo dalyviais, žuvo už Tėvynę partizanų gretose arba Sibiro lageriuose", — sakė Prezidentė.

  Minėjime šalies vadovei buvo įteikta Šaulių šimtmečio atminimo moneta.

  Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečio iškilmėse Katedros aikštėje dalyvavo apie 600 šaulių, kurie atstovavo visai dešimčiai Sąjungos rinktinių. Iškilmingos priesaikos ceremonijoje prisiekė daugiau kaip 700 naujų šaulių.

  Церемония празднования столетия Союза стрелков Литвы
  1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga

  Iš viso Šaulių sąjungoje yra 11 tūkst. Šaulių — 4600 suaugusiųjų (nuo 18 metų amžiaus), iš jų apie 300 kovinių, kiti — jaunieji šauliai. Jie mokosi dalyvauti ginkluotoje gynyboje, atlikti pagalbines užduotis, organizuoti pasirengimą pilietiniam pasipriešinimui, padeda valstybės ir savivaldybių institucijoms. Koviniai šauliai integruojami į Ginkluotųjų pajėgų sudėtį ir vykdo jiems skiriamas užduotis.

  Церемония празднования столетия Союза стрелков Литвы
  Dalia Grybauskaitė ir Raimundas Karoblis

  Šie metai yra paskelbti Lietuvos šaulių sąjungos metais. Taip pat šiemet minimos ir vieno iš Sąjungos įkūrėjų Vlado Putvinskio–Pūtvio 145-osios gimimo metinės.

  Šventės proga netoliese esančiame Bernardinų sode buvo įkurtas šaulių miestelis, kur galima išgirsti šaulių pasakojimų, aplankyti ginklų parodą, savo jėgas išbandyti Gedimino pilies bokšto statyboje, Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukacinėse veiklose, šauliškame kliūčių ruože ir kitose rungtyse.

  Церемония празднования столетия Союза стрелков Литвы
  Linkėdama šauliams būti tvirtiems, budriems ir vieningiems, prezidentė kvietė kiekvieną dieną saugoti širdyje Lietuvą

  Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejaus renginį vainikuos grupės "G&G Sindikatas" ir Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas Katedros aikštėje vėliau šeštadienį.

  1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama savanoriška sukarinta visuomeninė organizacija. Ji skelbia vienijanti daugiau nei 10 tūkst. narių.

  Dar šia tema

  16-osios Lietuviškosios šaulių divizijos kovos kelias
  Kariuomenė perduos Šaulių sąjungai 50 kulkosvaidžių
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Lietuvos šaulių sąjunga

  Svarbiausios temos