04:46 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
  76

  Kaip pabrėžė ekspertas, Sputnik Lietuva apšvietė vykusius prezidento rinkimus itin subalansuotai

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Visi Lietuvos valdžios institucijų apribojimai prieš Rusijos žiniasklaidą ir žurnalistus yra nepagrįsti ir beprasmiški, sako politologas ir istorikas Armenas Gasparianas.

  Šią savaitę, antrą dieną po prezidento rinkimų, Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Žurnalistui buvo pranešta, kad jis "kelia grėsmę nacionaliniam saugumui" ir kad jam penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą, nepaisant to, kad jis yra ES šalies pilietis. 

  Kasemo vertinimu, jo sulaikymas, "detalių išaiškinimas", kaip tai pavadino Lietuvos valdžios atstovai, buvo apgalvota specialiųjų tarnybų akcija.

  "Apskritai, keista istorija. Užuot padėkojęs Maratui, užuot suteikęs jam medalį, nes, kaip aš suprantu, tai, kaip Sputnik apšvietė prezidento rinkimus — o būtent tai sukėlė tokią sumaištį, jie suteikė jam "persona non grata" statusą. Bet kam? Na, gerai, jūs nematysite jo penkerius metus, o kas po to?.. Pats "persona non grata" statuso išdavimas tapo konvejeriniu reiškiniu", — sakė Gasparianas interviu Sputnik Lietuva.

  Kaip pažymėjo ekspertas, jis atidžiai išnagrinėjo straipsnius apie prezidento rinkimus, kuriuos paskelbė Sputnik Lietuva, ir atkreipė dėmesį į subalansuotą informacijos pateikimą.

  "Kas konkrečiai jiems nepatiko? Sausai, informatyviai, nebuvo jokių vertinimų, prie kurių galima būtų prikibti ir pasakyti: "tai pažeidžia mūsų nuostabią lietuvišką savimeilę"".

  Anksčiau Rusijos URM pažymėjo, kad Vilniaus veiksmai Marato Kasemo atžvilgiu parodė, ką iš tikrųjų reiškia žodžio laisvė Lietuvos valdžios institucijoms. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pavadino incidentą "bjauria akcija", kuri "daro Lietuvai gėdą". 

  Temos:
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)

  Dar šia tema

  Lenkijai siūloma sekti Lietuvos pavyzdžiu kovoje su "Rusijos dezinformacija"
  Istorikas Ivanovas: Paleckis ir aš patekome į rusofobijos kampaniją
  Paleckis vadina Grybauskaitę "pagrindine fašiste Lietuvoje"
  Tegai:
  Lietuva, Armenas Gasparianas

  Svarbiausios temos