04:16 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (238)
  20 0 0

  Šiais metais respublikoje įvyko ligos protrūkis — registruota daugiau nei 700 susirgimų tymais atvejų

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Lietuvą šiomis dienomis turėtų pasiekti dalis iš 120 tūkstančių nupirktų vakcinų nuo tymų, praneša LRT.

  Valstybinės ligonių kasos atstovas Rimantas Zagrebajevas pažymėjo, kad vaikai ir kontaktą su sergančiuoju turėję žmonės bus skiepijami nemokamai.

  "Skaičiuojame, kad šio kiekio turėtų pakakti maždaug dvejiems metams. Kadangi vakcina yra trivalentė, taigi skiepijant nuo tymų taip pat paskiepijama nuo epideminio parotito bei raudonukės", — pasakė Zagrebajevas.

  Šiuo metu Lietuvoje privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis nuo tymų skiepijami vaikai. Jie skiepijami du kartus: 15–16 mėnesių ir 6–7-erių metų amžiaus. Taip pat skiepijami kontaktą su sergančiuoju turėję žmonės.

  Šiais metais Lietuvoje registruota daugiau nei 700 susirgimų tymais atvejų.

  Balandžio mėnesį Lietuvos deputatai pasiūlė įstatymu nustatyti, kad į darželius būtų priimami tik nuo tymų skiepyti vaikai.

  Išimtį norėjo taikyti tik vaikams, kurie negali būti skiepijami dėl sveikatos būklės, pavyzdžiui, alergijos. Be to, privalomai nuo tymų buvo numatyta paskiepyti ir suaugusius, kurie dirba su vaikais, sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigose, uždaruose kolektyvuose, bei karius.

  Seime anksčiau buvo registruotas socialdemokratų siūlymas įpareigoti tėvus paskiepyti vaikus iki 16-os metų, tačiau valdantieji jo svarstyti nesutiko.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei kiti valdantieji skeptiškai vertina siūlymus įteisinti priverstinius skiepus.

  Tymai: simptomai ir profilaktika
  © Sputnik /
  Tymai: simptomai ir profilaktika

   

  Temos:
  Medicina ir sveikata (238)

  Dar šia tema

  Lietuvoje trūksta vakcinos nuo tymų
  Kova su meningokoku: nuo 2020-ųjų bus skiepijami visi kariai
  Specialistė paaiškino, kodėl Vilniuje sparčiai plinta tymai
  Lietuvoje tymų atvejų skaičius priartėjo prie septynių šimtų
  Tegai:
  tymai, Lietuva, skiepai

  Svarbiausios temos