20:55 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Banknotai, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai susiduria su sunkumais dėl naujų 100 ir 200 eurų banknotų

  © Photo: Lietuvos Bankas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4001

  Ne visi Lietuvos prekybos centrai bei degalinės spėjo atsinaujinti pinigų atpažinimo skaitytuvus

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Pastarosiomis dienomis po visa Lietuvą pasklido vieši skundai dėl naujų 100 ir 200 eurų banknote, teigiama LRT reportaže. Žmonės skundžiasi, kad banknotus nepriima nei parduotuvės, nei degalinės, be to šių kupiūrų neina įnešti bankomatuose.

  Naujutėlaitėmis 100 ir 200 eurų kupiūromis atsiskaitantys žmonėms gali kilti sunkumų parduotuvėse. Iš didžiųjų prekybos tinklų tik vienas baigęs atnaujinti įrangą, kuri atpažįsta praėjusią savaitę į apyvartą išleistus banknotus. Neaišku, ar naujas kupiūras priima visos degalinės.

  Būtent su jais prasidėjo ponios Margaritos nuotykiai. Į turgų susiruošusi moteris 100 eurų išsigrynino bankomate ir iškart patraukė į parduotuvę — nusipirkti kad ir menkniekį, kad grąžą gautų smulkesniais pinigais.

  "Turguje už 100 eurų, ten žinot, grąžos neduoda, nes neturi pinigų. Nes buvo ankstus rytas. O važiavom pirkti braškių... Ir ką jūs galvojat? Užėjau į parduotuvę ir man sako — jūsų 100 eurų neskanuoja. Netikras. Arba kviečiam policiją, arba, nežinau, buvau šoke", — pasakoja Margarita.

  Moteris sako, laimė, pavyko įtikinti, kad 100 eurų ji nepasigamino pati, o išsiėmė iš bankomato. Bet rytas jau buvo sugadintas. Gerai, kad situaciją, nors tai ir užtruko, galų gale išsprendė sutuoktinis.

  Lietuvos bankas sako, kad verslo įrangai atnaujinti buvo duoti 9 mėnesiai, todėl keista, kad taip nutiko.

  Visą įrangą atnaujinęs skelbia tik prekybos tinklas "Iki". "Norfa" ir "Maxima" to padaryti dar nespėję. Didžiausio tinklo šalyje atstovės teigimu, jie užtruko, nes pirko naują, o ne adaptavo seną įrangą. Šių prekybos tinkle atstovai tikina, kad įranga visur veiks per kelias artimiausias dienas. "Rimi" šia tema jokio atsakymo išvis nepateikė.

  Bankų asociacijos teigimu, 100 ir 200 eurų kupiūras nuo pirmadienio vakaro jau priima visi bankomatai — pinigus galima įnešti. Ar naujais banknotais galima susimokėti visose degalinėse, jų asociacija sako negalinti pasakyti.  

  Praėjusią savaitę po ES pasklido 100 ir 200 nominalų nauji banknotai.100 eurų banknotas yra ketvirtas pagal populiarumą Lietuvoje. Jis sudaro 12 proc. visų Lietuvoje išleidžiamų banknotų, o 200 eurų banknotas 2 proc. Dažniausiai Lietuvoje naudojami 50 ir 20 eurų banknotai. 

  Tegai:
  banknotai, pinigai

  Svarbiausios temos