17:51 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Konkurencijos taryba išsiaiškino, kad Vilniaus miesto savivaldybė, perdavusi patikėjimo teisę valdyti ir naudoti Fabijoniškėse pastatytą baseiną viešajai įstaigai "Sveikas miestas", pažeidė konkurencijos reikalavimus

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Konkurencijos taryba paskelbė, kad už Konkurencijos įstatymo pažeidimą Vilniaus savivaldybei skirta 31 500 eurų bauda, rašoma tarybos pranešime žiniasklaidai.

  Be to Konkurencijos taryba už Konkurencijos įstatymo pažeidimą taip pat įpareigojo savivaldybę per artimiausius 6 mėnesius nutraukti pažeidimą ir suorganizuoti konkurencingą procedūrą paslaugos teikėjui atrinkti.

  Taryba nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybė, nusprendusi perduoti Fabijoniškėse pastatytą baseiną patikėjimo teise valdyti ir naudoti savo viešajai įstaigai "Sveikas miestas", privilegijavo ją kitų ūkio subjektų atžvilgiu ir sudarė rinkoje skirtingas konkurencijos sąlygas.

  "Savivaldybės taryba 2018 metų gegužės 9 dieną patvirtino jos lėšomis sostinės S. Nėries gatvėje pastatytame Fabijoniškių baseine teikiamų paslaugų — baseino, pirties, nardymo, treniruoklių salės, mokymo plaukti — įkainius, o liepos 4 dienos sprendimu pavedė 20 metų patikėjimo teise baseiną valdyti ir naudoti VšĮ "Sveikas miestas", — aiškinama pranešime.

  Tyrimas buvo pradėtas dėl to, kad VšĮ "Sveikas miestas" Fabijoniškių baseine ne tik teikia neformaliojo švietimo paslaugos (moksleiviai mokomi plaukti), bet taip pat užsiima komercine veikla — gyventojams siūlo mokamas baseino ir sporto klubo paslaugas, kurios turi būti teikiamos nepažeidžiant konkurencijos reikalavimų. Šalies įstatymai savivaldybes įpareigoja sudaryti vienodas galimybes visiems ūkio subjektams varžytis dėl komercinių paslaugų teikimo.

  Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo paslaugų kainos naujame Vilniaus baseine
  Vilniaus savivaldybė parodė Fabijoniškių baseino statybą
  Tegai:
  Vilniaus savivaldybė, baseinas, Fabijoniškės, Konkurencijos taryba (KT)

  Svarbiausios temos