11:44 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Iš viso Lietuvoje "Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2019" projekto metu plaukti mokėsi net 6369 mokiniai

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Per pastaruosius mokslo metus plaukti išmoko net 2430 Vilniuje besimokančių antrokų, praneša "Sveikas miestas".

  Šventoji
  © Sputnik / Александр Липовец

  Iš viso Lietuvoje "Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2019" projekto metu plaukti mokėsi net 6369 mokiniai, daugiau nei trečdalis projekto vaikų — vilniečiai.

  Palyginti su praėjusiais metais, Vilniuje projekto dalyvių skaičius išsaugo tris kartus. Pranešama, jog pozityvius pokyčius lėmė tai, kad prie šios idėjos prisidėjo Lietuvos plaukimo federacija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

  Pasak VšĮ "Sveiko miesto" projektų vadovo Igno Vaičaičio, anksčiau daugiau vaikų išmokinama buvo kituose didžiuosiuose miestuose, o dabar lyderiu tapo Vilnius.

  "Didžiausias iššūkis buvo surasti tinkamus baseinus ir trenerius. Turime Žirmūnų baseiną, kuriame telpa 1200 vaikų. Jis yra negilus, todėl galima pilnai išnaudoti. Kituose baseinuose dėl saugumo visuose takeliuose plaukioti negalima. Tai ir buvo sunkiausia paskirstyti tuos vaikus į baseinus. Reikėjo sureguliuoti visą logistiką, nes treniruotės vyko kūno kultūros pamokų metu", — kalbėjo Vaičaitis.

  Pasak projekto vadovo, praktiškai visos projekte dalyvaujančios mokyklos leido savo antrokams išnaudoti šias galimybes. Vaičaitis pabrėžė, kad į projektą patenka tos mokyklos, kurios greičiausiai pasirengia šiam projektui ir susidėlioja savo grafikus.

  Дети учатся плавать в Вильнюсе
  © Photo : Vilnius
  "Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2019"

  "Tose mokyklose, kur kyla klausimai, dažniausiai įsitraukia tėveliai ir tada jau direktoriai nebeturi kitos išeities, kaip tik palaikyti šią idėją", — pridūrė Vaičaitis.

  Šis projektas Lietuvoje atsirado norint akcentuoti saugų elgesį vandenyje, nes skęstančiųjų statistika vis dar nedžiugina.

  "Faktai vis dar sako liūdną informaciją — per metus Lietuvoje vis dar nuskęsta viena klasė vaikų. Džiaugiamės, kad galime kuruoti šį projektą, esame labai dėkingi vaikų tėveliams, mokytojams, mokyklų direktoriams, kurie sutiko prisidėti prie šio projekto ir geranoriškai palydi vaikus į plaukimo užsiėmimus", — kalbėjo "Sveiko miesto" direktorius Mantas Paulauskas.

  "Sveikas miestas" — tai Vilniaus miesto savivaldybės įkurta ne pelno siekianti viešoji įstaiga, veikianti kūno kultūros ir sporto srityse, vystanti ir propaguojanti sveikos visuomenės idėją ir "Sportas Visiems" judėjimą, taip pat organizuojanti  kūno kultūros ir sporto renginius Vilniaus mieste.

  Dar šia tema

  Paskelbta, kur pigiausiai galima praleisti vasaros atostogas
  Klaipėdos paplūdimiuose vėl plevėsuos Mėlynosios vėliavos
  Bernardinų sode atidaryta vasaros skaitykla
  Tegai:
  vaikai, plaukimas, plaukikai, Vilnius

  Svarbiausios temos