08:16 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Programėlė Bolt, archyvinė nuotrauka

  Pavežėjai pasiskundė dėl apgavystės platformoje "Bolt"

  © Sputnik /
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Daugelis pavežėjų pasinaudojo galimybe uždirbti premiją, bet už atliktą darbą pinigų negavo

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Pavežėjimo platforma "Bolt" besinaudojantys vairuotojai tikina, kad buvo apgauti, praneša LRT.

  Pavežėjimo platforma "Bolt" (anksčiau Taxify. — Sputnik) besinaudojantis vairuotojas pranešė žiniasklaidai, kad dėl klaidingos įmonės reklamos kai kurie pavežėjai buvo apgauti ir negavo žadėtos 70 eurų premijos.

  Jis papasakojo, kad ketvirtadienį iš "Bolt" gavo žinutę, kurioje buvo teigiama, kad iki sekmadienio vakaro išdirbę 12 val. vairuotojai gaus 70 eurų siekiančią premiją. Tai buvo didelė paskata dirbti daugiau, tačiau dauguma liko apgauti ir negavo žadėtos premijos.

  "Dirbk bent 12 val. nurodytame laiko intervale, priimk visus įeinančius užsakymus ir aptarnauk bent 1 užsakymą per valandą. Tai įvykdęs gausi 70 eurų premiją", — žadėjo įmonė.

  Vairuotojas tvirtina, kad, jam išdirbus apie 10,5, informacija apie premiją jau buvo dingusi.

  "Bolt" atstovai pranešė, kad įsivėlė žmogiškoji klaida, todėl premija buvo atšaukta ir pasiūlė visiems, kurie patyrė nepatogumų, susitikti kitą savaitę ir aptarti aktualius klausimus.

  Vienoje iš socialinio tinklo "Facebook" grupių vairuotojai dalijosi nuoskaudomis dėl pažadėtos premijos.

  Reaguodamas į vairuotojų pasipiktinimą, "Bolt" rinkodaros ir operacijų specialistas Eimantas Balta išplatino žinutę, kurioje teigiama, kad daliai vairuotojų bus padengti patirti kaštai.

  Kaip rezultatas, vairuotojai, kuriems iki išbūto laiko prisijungus buvo pritrūkę 15 min. ar mažiau, penktadienį gavo 50 eurų kompensaciją, o pirmadienį dar papildomai kompensavome jiems 20 eurų.

  vairuotojai, kurie buvo prisijungę prie programėlės premijos galiojimo metu ir vykdė premiją, gavo pasiūlymą gauti 10 proc. mažesnį komisinį du savaitgalius iš eilės. Tie, kurie buvo prisijungę prie programėlės, tačiau net nepradėjo važiuoti, gavo pasiūlymą ateinantį savaitgalį dirbti su 5 proc. mažesniu komisiniu mokesčiu

  Tačiau pavėžėjai buvo nepatenkinti tokiu sprendimu.

  Valstybinė darbo inspekcijos atstovai pareiškė, kad neturi teisinio  pagrindo jiems pagelbėti, nes vairuotojai „Bolt“ dirba be darbo sutarčių, o tarp jų ir įmonės nėra jokių darbo teisinių santykių, tik civiliniai.

  "Bolt", anksčiau žinomas kaip "Taxify", yra Estijos tarptautinė privati įmonė. Bendrovė teikia taksi tarpininkavimo bei elektroninių paspirtukų nuomos paslaugas per išmaniųjų telefonų programėlę. Remiantis 2019 m. vasario mėnesio informacija, "Bolt" veikia 30-yje šalių ir 100 miestų Europoje, Afrikoje, Vakarų Azijoje, Šiaurės Amerikoje ir Australijoje.

  Dar šia tema

  Siūloma patikslinti keleivių vežimo už atlygį ir taksi paslaugų teikimo sąlygas
  Minskas pasikvietė Iloną Maską išbandyti nepilotuojamą taksi
  Vokietijoje tėvai netyčia paliko savo naujagimį taksi
  Nuo liepos Kaune nebeliks maršrutinių taksi
  Tegai:
  apgaulė, taksi

  Svarbiausios temos