21:26 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Šalį užklupus karščiams, vandens poreikis išaugo kelis kartus, dėl ko pakito vandens kokybė

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Bendrovės "Kauno vandenys" specialistai kaitros metu gyventojų prašo būti supratingų ir geriamąjį vandenį želdinių laistymui naudoti atsakingai, rašoma pranešime spaudai.

  Į šalį atėjus karščio bangai ir sumažėjus vandens lygiui upėse, mažėja ir požeminio vandens kiekis, dėl to išgaunama ir mažiau geriamojo vandens.

  Specialistų teigimu, jei įprastai kai kuriuose gręžiniuose buvo išgauna 550 m³/val., šiomis dienomis per valandą pavyksta išgauti apie 250 kub. m vandens.

  Yra ir vandens slėgio kritimo problema, kuri paaštrėja nuo 20 iki 23 val., kai gyventojai, grįžę po darbų, masiškai ima ne tik naudoti vandenį buityje, bet ir laistyti želdynus.

  "Masiškai laistant želdynus, sudėtinga tiekti reikiamą kiekį vandens, užtikrinti jo tinkamą slėgį ir kokybę", — teigia bendrovė. 

  "Kauno vandenų" Centrinės dispečerinės duomenimis, kai kuriose vietovėse vandens suvartojimas šoktelėjo nuo vidutinio 80 kub. m. iki 300 kub. m per valandą.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad trijuose Lietuvos miestuose užfiksuoti karščio rekordai — Palangoje, Ukmergėje bei Utenoje. Karšti orai šalyje laikysis ketvirtadienį bei penktadienį. Ketvirtadienį kais iki 28-32 laipsnių, penktadienį bus nežymiai vėsiau — 25-30 laipsnių karščio.

  Dar šia tema

  Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  Mitybos specialistai papasakojo, kaip karštyje jaustis gerai
  Tegai:
  karštis, Kaunas

  Svarbiausios temos