19:59 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Įstatymo pataisų autorių teigimu, alkoholinius gėrimus ir jų tarą imituojantys maisto produktai ugdo jaunimo įprotį vartoti alkoholį

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2019 metų lapkričio 1 dienos drausti gaminti ir parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą, skelbia Seimo spaudos tarnyba.

  Už naujas nuostatas balsavo 53 Seimo nariai, prieš — 7, susilaikė 13 parlamentarų.

  Įstatymo pataisų autorių teigimu, alkoholinius gėrimus ir jų tarą imituojantys maisto produktai, įskaitant nealkoholinius gėrimus, žaislai ar kitos prekės, kurie yra skirti vaikams ir paaugliams, pavyzdžiui, vaikiškomis aplikacijomis apipavidalintas vaikiškas šampanas ar vaikiškas punšas, ugdo jaunimo įprotį vartoti alkoholį ir yra susijęs su suaugusiųjų tolerancija jaunimo alkoholio vartojimui.

  Naujuoju draudimu siekiama stiprinti vaikų sveikatą, formuojant sveiką gyvenseną ir jos kultūrą, mažinant alkoholinių gėrimų vartojimo įpročio paplitimą.

  Šiuo metu Lietuvoje galioja draudimai alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, kaip prekės priedą arba dovanoti, skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą, organizuoti žaidimus, akcijas, konkursus ar loterijas, kurie skatintų įsigyti ir (ar) vartoti alkoholinius gėrimus, laimėti prizą, gauti dovanų ar priedą prie alkoholinių gėrimų ir kt.

  Dar šia tema

  Skvernelis pakomentavo kitais metais įsigaliosiančius prekybos alkoholiu draudimus
  Tegai:
  Lietuva, alkoholis

  Svarbiausios temos