12:46 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  "Pajūrio ekspresas" — tai tęstinis "Lietuvos geležinkelių" maršrutas, kuriuo iš sostinės traukiniu galima vykti į Kretingą ar Klaipėdą

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. "Pajūrio ekspreso" traukiniai grįžta 2019–ųjų vasaros sezonui, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

  Šiandien pirmieji traukiniai pradėjo keliones į populiariuosius pajūrio kurortus: Palangą, Nidą, Preilą, Pervalką ir Juodkrantę.

  "Pajūrio ekspresas" keleiviams suteikia saugią, komfortišką kelionę be rūpesčių, kai nereikia vairuoti ir gaišti laiką spūstyse prie Kauno, galima atsipalaiduoti ir mėgautis", — sako "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

  "Pajūrio ekspresas" — tai tęstinis "Lietuvos geležinkelių" maršrutas, kuriuo iš sostinės traukiniu galima vykti į Kretingą ar Klaipėdą, o kelionę į kurortus tęsti nemokamais autobusais.

  Keleiviams siūlomos dvi kryptys: Vilnius – Palanga ir Vilnius – Nida su tarpinėmis stotelėmis Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje. Keliaujantys į Palangą iš traukinio į specialų autobusą persės Kretingos geležinkelio stotyje, į Neringos kurortus — Klaipėdos geležinkelio stotyje. Į "Pajūrio ekspreso" bilieto kainą įskaičiuoti kelionės traukiniu, autobusu bei kelto mokesčiai, tad keleiviams nereikia rūpintis papildomomis rinkliavomis.

  "Pajūrio ekspreso" traukiniuose  įrengtos erdvios sėdimos vietos, yra galimybė pasikrauti išmaniuosius įrenginius, veikia kondicionieriai. Galima rinktis ir sėdimas vietas su staliukais, kartu su savimi vežtis dviračius, augintinius, didesnį bagažą. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet mažųjų keleivių traukiniuose lauks žaidimai ir pramogos.

  Keleiviai gali rinktis iš dviejų kelionės klasių: verslo ir ekonominės. Į verslo klasės bilietą įskaičiuoti nemokami gėrimai ir užkandžiai, įrengtos komfortiškesnės sėdimos vietos, vagone važiuoja mažiau keleivių. Ekonominės klasės keleiviai užkandžius ir gėrimus gali įsigyti už papildomą mokestį kelionės metu.

  Bilietai į Palangą kainuoja 21 eur, vykstant ekonomine klase ir 24,60 eur važiuojant verslo klase. Bilietai į Nidą kainuoja 22,30 eur ekonomine klase ir 26 eur verslo klase. Grupėms nuo šešių asmenų taikomos nuolaidos nuo 10 iki 20 proc. nuolaidos. Vaikai iki 7 metų "Pajūrio ekspreso" traukiniais keliauja nemokamai, nuo 7 iki 10 metų amžiaus taikoma 50 proc. nuolaida, moksleiviams – 30 proc. nuolaida bilietams.

  Startuojant pirmiesiems šiemet "Pajūrio ekspreso" reisams, "Lietuvos geležinkeliai" keleiviams dovanoja 25 proc. nuolaidą, tad bilietai į Palangą kainuos 15,75 eur ekonomine klase, į Nidą — 16,72 eur. Nuolaida galios birželio 7–9 dienomis.

  Dar šia tema

  Rojus be sienų: paskelbti geriausi pasaulyje paplūdimiai
  Klaipėdos paplūdimiuose vėl plevėsuos Mėlynosios vėliavos
  Birželio 1-ąją Lietuvoje oficialiai prasideda maudymosi sezonas
  Tegai:
  Klaipėda, Kretinga, vasara, jūra, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva

  Svarbiausios temos