19:32 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Anksčiau Europos Komisija paragino respubliką padidinti biudžeto pajamas įvedant dar vieną mokestį

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis siūlo apsvarstyti galimybę įvesti didelį registracijos mokestį už aplinką teršiančius automobilius, praneša Lrytas.lt savo YouTube kanale.

  Europos Komisija paragino Lietuvą padidinti biudžetines pajamas įvedant mokestį už aplinką teršiančias transporto priemones. Vyriausybės vadovas pažadėjo šį klausimą pateikti svarstymui.

  "Žingsnis būtų nebeleisti į Lietuvą įvežti taršių automobilių nustačius registracijos mokestį, kad tiesiog neapsimokėtų", — pasakė Skvernelis.

  Ministras pirmininkas pabrėžė, kad naujovės nebus taikomos toms transporto priemonėms, kurios jau yra registruotos Lietuvoje. Skvernelis pridūrė, kad šia kryptimi valdžia jau yra žengė pirmą žingsnį. Žmonės, norintys atsisakyti savo senų taršių automobilių, galės gauti kompensaciją.

  Anksčiau viena iš problemų Lietuvoje buvo įvardyta tai, kad gatvėse palikti tūkstančiai senų automobilių. Buvo pažymėta, kad jie kelia grėsmę aplinkai. Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija per metus gauna vidutiniškai daugiau kaip pusantro tūkstančio pranešimų, kad netinkamos naudoti transporto priemonės paliekamos namų kiemuose arba tiesiog gatvėje.

  Dar šia tema

  Lietuvoje oro taršos lygis gerokai sumažėjo
  Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl oro taršos Klaipėdoje
  Lukiškių aikštėje bus švenčiama Pasaulinė aplinkos diena
  Tegai:
  aplinkos tarša, automobiliai, Lietuva

  Svarbiausios temos