07:48 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Prekyvietė, archyvinė nuotrauka

  Žadėtieji kuponai maisto produktams nepatrauklūs nei ūkininkams, nei verslininkams

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Ūkininkai ir prekybininkai sako, kad sistema iki galo neaiški, o už europinę paramą lauktų papildomas biurokratizmas ir įsipareigojimai

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Maisto kuponus nuo liepos įvesti žadėjusi Vyriausybė dabar šios idėjos įgyvendinimą vėlina mažiausiai pusmečiu, rašo LRT.

  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Ūkininkai ir prekybininkai sako, kad sistema iki galo neaiški, o už europinę paramą lauktų papildomas biurokratizmas ir įsipareigojimai.

  Žemės ūkio ministras pripažįsta, kad ūkininkai ir prekybininkai nerodo didelio susidomėjimo kooperuotis, kaip to reikalaujama pretenduojant į europines lėšas, ir dalyvauti kuponų sistemoje.

  Norą gauti europinę paramą ūkininkų trumpųjų grandinių parduotuvėlėms steigti, o vėliau diegti atsiskaitymą ir elektroniniais kuponais pareiškė 16 ūkininkų ar smulkiųjų prekybininkų. Tikėtasi, kad jų bus bent 24.

  Didesnio susidomėjimo tikimasi nuo liepos, paskelbus antrą kvietimą teikti supaprastintas paraiškas. Šioje programoje dalyvauti siekiantis ūkininkas turi kooperuotis su kitu ūkininku ar smulkiuoju prekybininku.    

  Kuponų sistema naudotis galėtų žmonės, turintys ikimokyklinių vaikų. Jų yra apie 200 tūkst., o kitąmet iš biudžeto turėtų būti skirta 14 mln. eurų. Europinę paramą gavusios 16 ūkininkų parduotuvėlių, pasak ministro, dar iki kuponų įvedimo galės vilioti pirkėjus, dovanodamos maisto produktų.

  "Jei kažkuris žmogus, atėjęs į parduotuvę, nusipirks ten, nežinau, prekių už 10 ar 20 eurų, jam bus padovanotas kažkoks rūšinio sūrio gabalėlis, naujoviškos dešros gabalėlis ar ledų porcija. Žodžiu, bus galimybė gauti dovaną, ne pokemoną, kažkokį lietuvišką maisto produktą, išskirtinį, kurio galbūt dar nėra rinkoje. Tai bus galima padaryti būtent apsipirkus už tam tikrą sumą tose parduotuvėlėse, dalyvaujančiose trumpųjų grandinių schemoje", — nurodo ūkio ministras Giedrius Surplys.

  Prekybininkai teigia, kad nei jiems, nei ūkininkams iki galo neaišku, kaip ši sistema veiks.

  Anksčiau interviu "Sputnik Lietuva" Rusijos strateginių studijų instituto ekspertas Michailas Beliajevas pabrėžė, kad maisto kuponų įvedimas šalyje gali nepasiteisinti, jei nebus jokių investicinių procesų. Be to, eksperto teigimu, kitų šalių patirtis gali būti neefektyvi Lietuvoje.

  Pasak banko "Swedbank" vyr. ekonomisto Nerijaus Mačiulio, nuolaidų kuponai ne sukurs ekonominę vertę vartotojui, o tiesiog eliminuos kainų skirtumą. Mačiulis pasakė, kad dabar naudingiau apsipirkti didesniuose prekybos tinkluose, kur yra mažesnės kainos dėl efektyvesnės logistikos grandinės, derybinės galios ir kitų priežasčių.

  Dar šia tema

  Lietuvoje sustiprinama maisto produktų vežėjų ir didmenininkų muitinė kontrolė
  Parama vargstantiems: kovą gaus tik dalį maisto produktų
  Skiriamos lėšos kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamybai skatinti
  Vilnius ketina reklamuoti lietuviškus maisto produktus Japonijoje
  "Maisto bankui" paaukota maisto ir higienos priemonių už beveik 5 tūkst. eurų
  Tegai:
  parama, ūkininkai

  Svarbiausios temos