03:41 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Mokytoja, archyvinė nuotrauka

  Mokytojai atnaujino derybas su Vyriausybe dėl didesnių algų

  © Фото: smm.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12 0 0

  Jau nuo rugsėjo biudžete numatyta 14 mln. eurų mokytojų algoms kelti

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Mokytojai atnaujino derybas su valdžia dėl didesnių algų, rašo LRT.

  Pasak jų, su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos darbo grupe tariamasi dėl valandinio įkainio. Pasak švietimo ministro, jau nuo rugsėjo biudžete numatyta 14 mln. eurų mokytojų algoms kelti. Ekonomistai pastebi, kad Lietuvoje švietimo sistemai skiriama pakankamai pinigų, tačiau jie esą  ne visada naudojami efektyviai.

  Švietimo sritį kuruojančių institucijų darbuotojų atlyginimai kitokie.

  Pagal Rekvizitai.lt duomenis, pavyzdžiui, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros ar Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro vidutiniai atlyginimai balandį gerokai perkopė 2 000 eurų..

  Ministerijos duomenimis, įstaigų, kurios pavaldžios ministerijai, darbuotojų vidutinis atlyginimas šiemet siekia beveik 1 000 eurų, mokytojų — daugiau nei 800 eurų. Žiemą streikavusios profsąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, mokytojų dabartinis atlyginimas vis dar netenkina. Šiuo metu atnaujintos derybos su ministerijos darbo grupe, deramasi dėl valandinio įkainio.

  "Mes esame gavę ministerijos siūlymus, kad kitais metais 10 proc. padidėtų mokytojams, 15 proc. ikimokyklinio ugdymo pedagogams, bet manome, kad tas santykinis atlygio dydis būtų dar nepakankamas, norint pasiekti, kad mokytojo profesija būtų prestižinė", — sako Navickas.

  Pasak ekonomisto Romo Lazutkos, Lietuva pagal tarptautinius rodiklius švietimui išleidžia gana daug, tačiau lėšų paskirstymas nėra efektyvus — esą šalyje daug skirtingų švietimo srities institucijų.

  Mokytojų streikai

  Mokytojų streikas vyko nuo 2018 metų lapkričio 12 iki gruodžio 21 dienos. Mokytojai reikalavo, kad 20 procentų padidėtų darbo užmokestis ir sumažėtų darbo krūvis

  Pernai gruodį transporto ministras Rokas Masiulis buvo paskirtas laikinai eiti švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas vietoje Jurgitos Petrauskienės.

  2019 metų biudžete švietimo sektoriui buvo skirta 185 mln. eurų daugiau nei einamųjų metų biudžete. Mokytojų atlyginimui buvo skirta daugiau kaip 49 milijonai, tačiau į streikuojančiųjų mokytojų reikalavimus buvo atsižvelgta nepakankamai.

  Dar šia tema

  Ar "Mokytojų Maidanas" palaidos Saulių Skvernelį ir jo vyriausybę
  Masiulis papasakojo apie būdus Lietuvos mokytojų atlyginimams didinti
  Premjeras turi atsiprašyti mokytojų, pareiškė profsąjungų pirmininkas
  Norėjo kaip geriau, išėjo keistai: mokytojų streikas Lietuvoje žlugo
  Seimas padidino mažiausiai uždirbančių mokytojų atlyginimus
  Tegai:
  mokytojai, biudžetas

  Svarbiausios temos