20:54 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Kryžiaus kelias, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus Kalvarijų 350-mečiui paminėti — 7 kilometrų Kryžiaus kelias

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Švęsti Sekminių į Vilniaus Kalvarijas kitomis dienomis renkasi šeimos, jaunimas, kunigai ir vienuoliai

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Maždaug 400 žmonių, minėdami 350-ąsias metines, ėjo 7 kilometrų Kryžiaus kelią, praneša LRT.

  Įsteigti Verkių valdose Kristaus kančios kelio stotis sumanyta kaip padėkos Viešpačiui ženklą už pergalę prieš rusų kariuomenę 1655–1661 metų Rusijos ir Lietuvos kare. 1662 metais Verkių valdose tam buvo skirta apie 170 ha žemės, Vilniaus kapitula Kalvarijų statyboms paskyrė vienkartinę dotaciją.

  Verkių apylinkių kalneliai buvo pervadinti Golgotos, Marijos, Siono ir Alyvų kalno vardais, o Baltupio upeliui suteiktas Cedrono vardas.

  Pirmoji medinė bažnyčia bei koplyčios pastatytos iki 1669 metų.

  1669 metų birželio 9 dieną, per Sekmines, Kalvarijos buvo iškilmingai pašventintos.

  XVII-ame amžiuje, įrengiant Vilniaus Kalvarijas, buvo siekiama kuo tiksliau atspindėti Jeruzalės topografiją, orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu ir atstumus. Aplink esančią teritoriją imta vadinti Jeruzale.

  Žmonės sako, kad žygis padeda stiprinti tikėjimą ir skatina bendruomeniškumą.

  "Ta visa kelionė yra apmąstymas ir pajautimas Kristaus kelio, skausmo, nuovargio. Toks susitapatinimas su Kristumi labai artimas. Tai man yra tikėjimo stiprinimas", — kalbėjo žygyje sutiktas jaunuolis.

  Po šv. Mišių tikintieji kviesti į šventę Kalvarijų pievoje — koncertą ir iškylą. Švęsti Sekminių į Vilniaus Kalvarijas kitomis dienomis renkasi šeimos, jaunimas, kunigai ir vienuoliai.

  Tegai:
  Vilnius

  Svarbiausios temos