00:13 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Masiškas įvairių rūšių elektroninių cigarečių rūkymas Vilniaus miesto mokyklose ir jų prieigose bei žalingas jų poveikis vaikų sveikatai — problemos, su kuriomis susiduria švietimo įstaigų bendruomenės

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Rytoj Vilniaus miesto savivaldybėje rengiami klausymai dėl elektroninių cigarečių rūkymo problemos Vilniaus miesto ugdymo įstaigose, rašoma Seimo pranešime.

  Klausymus ir pasitarimą su atitinkamomis institucijomis organizuoja Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Kernagis ir Vilniaus miesto tarybos narė, Švietimo ir kultūros reikalų komiteto pirmininkė Paulė Kuzmickienė.

  "Idėja kalbėtis elektroninių cigarečių rūkymo tema Vilniaus ugdymo įstaigose kilo po vienos iš Vilniaus progimnazijos atstovų kreipimosi dėl vaikų, masiškai rūkančių elektronines cigaretes. Klaidingas įsitikinimas, kad elektroninės cigaretės mažiau kenksmingos, kaip ir noras atsakyti į tėvų bei mokyklos bendruomenės susirūpinimą, paskatino inicijuoti šią diskusiją Vilniaus miesto savivaldybėje", — teigė Seimo narys Vytautas Kernagis.

  Pasak Vilniaus miesto tarybos narės Kuzmickienės, masiškas įvairių rūšių elektroninių cigarečių rūkymas Vilniaus miesto mokyklose ir jų prieigose bei žalingas jų poveikis vaikų sveikatai — problemos, su kuriomis susiduria švietimo įstaigų bendruomenės.

  "Bekvapės, lengvai išardomos cigaretės sunkiai aptinkamos tiek tėvų, tiek ugdymo specialistų. Todėl prevencija ir švietimas apie tokių cigarečių keliamą žalą vaikų sveikatai turi būti orientuotas ne tik į juos pačius, bet ir jaunuosius vilniečius ugdančius pedagogus bei tėvus, kartu atrandant būdus, kaip efektyviai stabdyti jų plitimą bei pardavimą nepilnamečiams. Tiek Vilniaus miesto, tiek Lietuvos vaikų sveikatos apsaugai privalome skirti ypatingą dėmesį, todėl su specialistais tarsimės apie problemos sprendimo ir užkardymo būdus", — kalbėjo Paulė Kuzmickienė.

  Klausymuose elektroninių cigarečių rūkymo problemai bei prevencijos būdams aptarti kviečiami dalyvauti Respublikinės Vilniaus universiteto ligoninės, Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai, psichinės sveikatos specialistai, policijos, Vilniaus miesto savivaldybės suinteresuotų departamentų atstovai bei specialistai.

  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
  © Sputnik
  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala

  Dar šia tema

  Dėl neatsargaus rūkymo šiemet Lietuvoje gaisruose žuvo 27 žmonės
  Lietuvoje gaisruose žuvo 94 gyventojai, iš jų 34 – dėl neatsargaus rūkymo
  Rūkymo statistika Lietuvoje
  Mokslininkai įvardijo mirtiniausią rūkymo būdą
  Tegai:
  sveikata, vaikai, Vilnius, rūkymas, cigaretės

  Svarbiausios temos