08:25 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Oro užteršimas, archyvinė nuotrauka

  Dėl Lietuvą alinančių karščių padidėjo oro tarša

  © Depositphotos/ ssuaphoto
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Rytoj ir poryt Lietuvoje prognozuojama iki 35 laipsnių šilumos, specialistų teigimu, tai padidins oro taršą

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Praėjusios savaitės pabaigoje oro užterštumo normos viršytos Kaune, labiausiai kaltas dėl to esą magistralės remontas, nors įmonėms privaloma drėkinti teritoriją, kurioje dirba, teigiama LRT reportaže.

  Šiuo metu, pagal Aplinkos apsaugos agentūros duomenis, iš didmiesčių labiausiai užterštas Vilnius, Kaunas ir Šiauliai.

  Lietuvą vėl alina karštis. Rytoj ir poryt prognozuojama iki 35 laipsnių šilumos ir tai, specialistai tuo neabejoja, padidins oro taršą. Karštis ir silpnas vėjas neišsklaido dulkių. Anot specialistų, tokiu atveju iškart didėja oro tarša.

  Karštis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Vilniaus gatvės, anot savivaldybės įmonės "Grinda", pavasarį plautos naktimis ir paryčiais, bet dabar jau reisai vienas po kito dirba ir dieną.

  "Grindos" teigimu, plauti gatvių išvažiuojama, kai keturias dienas nelijo ir prognozė rodo, kad dar tris nelis. 

  "Prioritetas ten, kur vyksta intensyviausias pėsčiųjų ir visuomeninio transporto eismas. Šitos gatvės pačios svarbiausios, taip pat senamiesčio gatvės, kuriomis driekiasi populiarūs turistų maršrutai", — teigia "Grindos" Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovas Egidijus Steponavičius.

  Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, nešvariausias oras šiemet fiksuotas balandį, visur šalyje, kai buvo itin sausa ir dar nebuvo žalumos. Medžiai ir net žolė stabdo teršalų plitimą. 

  Aplinkosaugos specialistų teigimu, dabar padėtį pagerintų geras lietus. Sinoptikai sako, kad lietus su perkūnija galimi ketvirtadienį ir penktadienį.

  Sinoptikas Tadas Kantautas perspėja, jog šalies gyventojams reikėtų atkreipti dėmesį ir į ultravioletinę spinduliuotę — antradienį bei artimiausiomis paromis Lietuvoje bus aukštas, o vietomis ir labai aukštas spinduliuotės indeksas, ypač tai pasireikš įdienojus.

  Trečiadienį laukiama dar karštesnių orų — naktį debesuotumas mažės, pūs silpnas vėjas, todėl tiek naktis, tiek diena bus labai karštos.

  Temperatūra diena pasieks 30-35 laipsnių ribą, nors vietomis gali nulyti lietus, tad gal tai šiek tiek atgaivins karščio alinamą šalį.

  Specialistų patarimai, kaip apsisaugoti karštą dieną
  Specialistų patarimai, kaip apsisaugoti karštą dieną

  Dar šia tema

  Mitybos specialistai papasakojo, kaip karštyje jaustis gerai
  Kauniečiai raginami atsakingai naudoti vandenį
  Orai: į šalį grįžta alinantys karščiai
  Tegai:
  užteršimas, orai, karštis

  Svarbiausios temos