06:02 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Šia veikla galės verstis sertifikavimo įstaigos, kurios atitiks joms keliamus profesionalumo reikalavimus ir gaus Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos akreditaciją

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Lietuvos rinkoje atsiranda nauja verslo niša duomenų apsaugos profesionalams, kurie padės užtikrinti, kad įmonių veikla atitiktų duomenų apsaugos reglamentą, praneša Teisingumo ministerija.

  Europos duomenų apsaugos valdyba, atsakinga už vienodą Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymą Europos Sąjungoje, patvirtino reikiamus dokumentus sertifikavimo veiklai. Lietuvoje sertifikavimo įstaigų akreditaciją vykdys Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI).  

  Praėjusiais metais ES erdvėje buvo atnaujinta duomenų apsaugos sistema, grindžiama atskaitomybe ir pagrindinėmis teisėmis ― teise teikti informaciją apie save, tvarkyti ar taisyti savo duomenis, būti pamirštam ir kt. Vienas svarbių šios naujos sistemos priemonių ― reikalavimai, kuriuos būtina įgyvendinti, pvz., atlikti poveikio duomenų apsaugai vertinimą, ir savanoriškos priemonės, tokios, kaip sertifikavimas.

  Pasak viceministrės Irmos Gudžiūnaitės, šia veikla galės verstis sertifikavimo įstaigos, kurios atitiks joms keliamus profesionalumo reikalavimus ir gaus Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos akreditaciją.

  Europos duomenų apsaugos valdybos priimtos gairės dėl duomenų apsaugos įstaigų sertifikavimo ir jo kriterijų bei sertifikavimo įstaigų akreditavimo leis užtikrinti, kad priežiūros institucijos taikytų vienodus reikalavimus. 

  Dar šia tema

  Karo atveju: Lietuva sukurs nuosavą duomenų perdavimo tinklą
  Duomenų tiekimas išskirtinėmis sąlygomis Lietuvai kainavo milijonus
  Tegai:
  duomenų apsauga

  Svarbiausios temos