06:10 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Gyventojai prašomi vandenį vartoti atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo skirti laistymui

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Pastaruoju metu tvyrant karštiems orams ir išaugus vandens suvartojimui, didmiesčiuose susiduriama su jo tiekimo problemomis.

  Padėtis Vilniuje

  Šiuo metu kai kuriose vietovėse Vilniaus mieste ir rajone geriamojo vandens sunaudojama tris kartus daugiau nei įprastai.

  "Vilniaus vandenų" duomenimis, jei paprastai per parą Vilniaus mieste suvartojama apie 90 tūkstančių kubinių metrų vandens, tai šiomis dienomis geriamojo vandens suvartojimas sostinėje išaugo iki 112 tūkstančių kubinių metrų per parą.

  "Šiomis dienomis vidutiniškai Vilniaus mieste patiekiame 25 proc. daugiau vandens nei įprastai. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, apie kokius vandens kiekius kalbame, vaizdžiai galima pasakyti, kad dabar vandens sunaudojame tiek, kiek paprastai sunaudoja visas Vilnius prie jo dar papildomai prijungus tokio dydžio teritorijas kaip Lazdynai, Karoliniškės, Pilaitė ir Naujininkai", — sako "Vilniaus vandenų" generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

  Šiuo metu Vilniuje visi gyventojai aprūpinami geriamuoju vandeniu, bet yra vietų, kur dėl išaugusio vandens suvartojimo, vandens slėgis sumažėjęs.

  "Vilniaus vandenys" prašo gyventojų vandenį vartoti atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo skirti laistymui. Priešingu atveju, kai kuriomis valandomis gali tekti riboti vandens slėgį, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas vandens tiekimas.

  Kaune — vandens tiekimo sutrikimai

  Pasak laikinai bendrovės "Kauno vandenys" direktoriaus pareigas einančio Ramūno Šulskaus, visi miesto gręžiniai ir siurblinės dirba pilnu pajėgumu. Vandens tiekimo problemos fiksuojamos vakarinėje miesto dalyje, daugiausia Aleksote ir Vilijampolėje. Tuo tarpu rytinėje miesto dalyje esančiuose gręžiniuose, iš kurių išgaunama didžioji dalis miestui tiekiamo vandens, dar yra nemažai rezervų.

  Šiuo metu bendrovės "Kauno vandenys" specialistai ieško sprendimų, kaip iš rytinės miesto dalies didesnius vandens kiekius "permesti" į vakarinę pusę. Tai turėtų padėti išspręsti problemą.

  Kol vyrauja karščiai, pristabdyti vamzdynų rekonstrukcijos darbai Tunelio gatvėje ir Karaliaus Mindaugo prospekte. Be to, po užbaigtų rekonstrukcijos darbų bus užpildytas vandens rezervuaras, esantis Aukštaičių gatvėje, iš kurio į mikrorajonus papildomai bus tiekiamas vanduo.

  "Kauno vandenų" Centrinės dispečerinės duomenimis, kai kuriose vietovėse vandens suvartojimas šoktelėjo nuo 140 kub. m iki 340 kub. m per valandą.

  Vyraujant stichiškai karštiems orams kauniečių prašoma nelaistyti vejų bent jau vakarais, nuo 18 iki 23 val.

  "Jeigu matote, jog taip elgiasi kaimynas, įspėkite jį. Nuo 18 iki 23 val. mieste ženkliai išauga vandens vartojimas, o tai prisideda prie vandens tiekimo problemų. Tikimės kauniečių supratingumo ir solidarumo tvyrant rekordiniam karščiui", — pabrėžė Šulskus.

  Dar šia tema

  Kauniečiai raginami atsakingai naudoti vandenį
  Sostinės viešojo transporto keleivius atgaivins vanduo
  Europos Komisija įvardijo šalis su švariausiais vandens telkiniais
  Povandeninio pasaulio paslaptys: paskendę vandenynų turtai
  Tegai:
  karštis, vanduo

  Svarbiausios temos