16:57 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Neris, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje trūksta vandens: blogiausiu atveju bus kreiptasi į Baltarusiją

  © Photo: vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  72 0 0

  Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pareiškė, kad dėl Neries nusekimo kalta ir Baltarusija

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Vandens trūkumas didžiuosiuose miestuose susidarė dėl neatnaujintų vandenviečių, Žinių radijo laidoje "Pozicija" teigė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

  "Kalbant apie gėlą vandenį, jo turime pakankamai, tačiau kalbant apie paviršinį vandenį, kurio pajėgumai nėra dideli, kur turi praeiti laiko prisipildyti, matome grėsmę tų didžiųjų miestų atveju, ypač Kauno", — teigė Mažeika.

  Dėl to, pasak ministro, kaltos neatnaujintos vandenvietės.

  "Situacija tokia, kad miestai turi tam tikras zonas, kurios aprūpinamos iš vienos ar kitos vandenvietės. (...) Kai kurios vandenvietės buvo paliktos nuo senų laikų, ir jų pajėgumai yra per maži aprūpinti didesniu kiekiu vandens. Vandens tinklų plėtra, žmonių vandens suvartojimo įpročiai, išsiplėtė miestai, todėl atsiranda trūkumas kai kuriose vietose", — laidoje sakė ministras.

  Šiuo metu pavojinga situacija susidarė Neries upėje ties Vilniumi, kur vandens lygis šiuo metu turėtų būti bent metru aukštesnis. Mažeika teigė, kad, dar labiau nukritus Neries upės lygiui, būtų kreipiamasi į Baltarusiją.

  "Vilniuje Neries upė yra maksimaliai nukritusi. Baltarusija, kuri turi prie Minsko didžiulį vandens rezervuarą, iš kurio aprūpina visą Minską vandeniu, tą talpą nuolat prižiūri, kad palaikytų vandens lygį, tačiau jie buvo labai mažą kiekį vandens paleidę į Žemupį. Dabar matome šiek tiek (vandens lygio — Sputnik) kilimą pasienyje. Tačiau blogiausiu atveju esame pasiruošę kreiptis į Baltarusiją, kad jie padidintų vandens pajėgumus", — laidoje teigė aplinkos ministras.

  Anksčiau buvo pranešama, kad dėl karščių ekstremaliai išaugus vandens suvartojimui, didmiesčiuose susiduriama su jo tiekimo problemomis.

  Kai kuriose Vilniaus miesto ir rajono vietose geriamojo vandens sunaudojama tris kartus daugiau nei įprastai. Šiuo metu Vilniuje visi gyventojai aprūpinami geriamuoju vandeniu, bet yra vietų, kur dėl išaugusio vandens suvartojimo, vandens slėgis sumažėjęs.

  "Kauno vandenų" centrinės dispečerinės duomenimis, kai kuriose vietovėse vandens suvartojimas šoktelėjo nuo 140 kub. m iki 340 kub. m per valandą.

  Vyraujant stichiškai karštiems orams kauniečių prašoma nelaistyti vejų bent jau vakarais, nuo 18 iki 23 val.

  Dar šia tema

  Dėl Lietuvą alinančių karščių padidėjo oro tarša
  Povandeninio pasaulio paslaptys: paskendę vandenynų turtai
  Rytoj pranašaujamas absoliutus šilumos rekordas: temperatūra kils iki 37 laipsnių
  Tegai:
  Lietuva, Neris, Baltarusija

  Svarbiausios temos