23:04 2019 Rugsėjo 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  Vilniaus meras Remigijus Šimašius su turistais

  Kvapni iniciatyva: Vilniečiai kviečia turistus išgerti puodelį kavos

  © Photo: Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Savaitgaliais vykstanti iniciatyva "Meet a Local" visą vasarą kvies turistus registruotis į susitikimą su vilniečiais, kurie skatinami pasakoti ne tik apie miestą, bet ir apie savo kasdienį gyvenimą Lietuvos sostinėje

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Įsisiūbavus turistiniam sezonui sostinės centre ir Senamiestyje pradeda budėti Vilniaus turizmo savanoriai, pasiruošę atsakyti į visus turistų klausimus, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

  Šiemet programoje dalyvauja ne tik raudonomis liemenėmis vilkintys "Vilniaus ekspertai" — prisijungė ir vilniečiai, norintys artimiau susipažinti su turistais, savaitgaliais su jais išgerti kavos ir parodyti savo Vilnių. Turistai jau kviečiami registruotis į šiuos susitikimus, pasaulyje žinomus "Meet a Local" (liet. "Susipažink su vietiniu") pavadinimu.

  Pirmasis Vilniaus turizmo savanoris, šią savaitę prie kavos puodelio susitikęs su turistėmis iš Jungtinės Karalystės, buvo miesto meras Remigijus Šimašius. Susipažinęs su sostinėje viešinčiomis britėmis Caroline ir Liz, Vilniaus meras jas pavedžiojo po Senamiestį ir rekomendavo juo neapsiriboti, taip pat aplankyti ne tokias populiarias, bet ne mažiau įdomias miesto vietas: atgimstantį Stoties rajoną bei Naujamiestį su gatvės meno galerija po atviru dangumi "Open Gallery".

  Prisijungdamas prie programos meras kviečia ir kitus vilniečius būti atvirais ir svetingais miesto šeimininkais bei nepraleisti galimybių bendrauti su mieste apsilankančiais užsieniečiais.

  "Mes, vilniečiai, esame patys geriausi savo miesto žinovai, tad didžiausia dovana turistui — prakalbinti vietinius žmones, iš jų sužinoti įdomias istorijas. Keliautojai miestą mato kitomis akimis, todėl man įdomu išgirsti įspūdžius žmonių, apkeliavusių daug pasaulio miestų, bet pirmą kartą užsukusių į Vilnių", — sako sostinės meras.

  Savaitgaliais vykstanti iniciatyva "Meet a Local" visą vasarą kvies turistus registruotis į susitikimą su vilniečiais, kurie skatinami pasakoti ne tik apie miestą, bet ir apie savo kasdienį gyvenimą Lietuvos sostinėje.  Šie susitikimai nieko nekainuoja. Savanoriai gali patys rinktis, kokį miestą parodys svečiams, o puodeliu kavos visi programos dalyviai bus pavaišinti. Programoje dalyvauti užsiregistravo įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, todėl ši iniciatyva gali būti puiki naujos draugystės pradžia.

  Dar šia tema

  Sostinėje tiesiamas naujas dviračių takas
  Vilnius atsinaujina: sostinėje sodinama daugiau kaip 3 tūkst. naujų želdinių
  Sostinėje įvyko "We Run Vilnius" maratonas
  Tegai:
  sostinė, Lietuva, vasara, vilniečiai

  Svarbiausios temos