07:48 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Vilniuje atidaryta dalijimosi daiktais stotelė DĖK''UI

  Vienam šiukšlė, kitam — lobis: Vilniuje atidaryta dalijimosi daiktais stotelė

  © Photo: Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  60710

  Iki metų pabaigos Vilniaus mieste planuojama atidaryti dar penkias tokio tipo aikšteles, o Vilniaus apskrityje — 18 "DĖK'UI" stotelių

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Vilniuje atidaryta pirmoji daiktų dalijimosi stotelė "DĖK'UI", į kurią bus galima atvežti nebereikalingus, tačiau dar tinkamus naudoti daiktus, praneša LRT.

  Tokius daiktus žmonės galės atvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, kurioje bus saugomi surinkti daiktai (Pumpėnų g. 10, Vilnius). 

  Priimama bus viskas, išskyrus drabužius. Į aikštelę atvežti daiktus bus galima darbo dienomis, tačiau atsiimti tik ketvirtadieniais.

  Atsiimti galima dviem būdais. Pirmas — reikės nueiti į stotelės svetainę ir joje rezervuoti norimą daiktą. Antras būdas — kiekvieną ketvirtadienį bus galima atvykti tiesiai į saugojimo aikštelę ir iš ten pasiimti sandėlyje esančius nerezervuotus daiktus.

  Станция обмена вещами DĖK''UI
  Vilniuje atidaryta dalijimosi daiktais stotelė "DĖK‘UI"

  Rezervuoti patikusius daiktus galima nuo birželio 15 dienos, o pasiimti — nuo birželio 20 dienos.

  Artimiausiu metu daiktus planuojama surinkinėti ir V. A. Graičiūno gatvėje esančioje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje.

  Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vadovas Tomas Vaitkevičius tikisi, kad dalijimosi stotelė prisidės prie mažesnio ir taupesnio vartojimo.

  "Tikime, kad projektas duos ir ekonominę naudą. Šis projektas taip pat yra socialiai atsakingas. Žmonėms, kuriems reikės kažkokių daiktų, galės juos čia gauti nemokamai", — sako Vaitkevičius bei priduria, kad į stotelę daiktus galės atvežti visi norintys.

  VAATC vadovas tikina, kad iš pradžių dar buvo abejonių, ar žmonės norės pasiimti saugomus daiktus, tačiau kai internete paskelbė apie daiktų rezervaciją, visi daiktai buvo iššluoti per pusdienį.

  Iki metų pabaigos Vilniaus mieste planuojama atidaryti dar penkias tokio tipo aikšteles, o Vilniaus apskrityje — 18 "DĖK'UI" stotelių.

  Iš viso įrengti 18 daiktų atidavimo aikštelių kainuos apie 1 mln. eurų, 85 proc. projekto bus finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų, o 15 proc. bus skirta iš Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro.

  Šiukšlės ES šalyse
  © Sputnik /
  Šiukšlės ES šalyse
  Tegai:
  Vilnius

  Svarbiausios temos