13:26 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Uogautojai teigė, kad dėl įsivyravusių rekordinių karščių miškuose labai mažai uogų, ir jei oras nesikeis, uogos bus brangesnės nei pernai

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Lietuvoje pasirodė pirmosios miško uogos — žemuogės, tačiau uogautojai tikina, kad jei karščiai nesitrauks, šiųmetis uogų sezonas bus trumpas, o uogos brangios.

  Vaizdo įrašą paviešino portalas "Lrytas". 

  Kol kas pirmomis miško uogomis turguose prekiauja vos vienas kitas. Už stiklinaitę žemuogių prašoma nuo 3 iki 3,5 euro. Pirkėjai mano, kad kaina yra per didelė, ir pirkti uogų neskuba.

  "Trys su puse euro už stiklinę, juokdariai. Tai yra vienuolika litų su virš, baisu pagalvoti, vienuolika litų. Geriau alkanas būsiu bet niekada už tokią kainą nepirksiu ir nevalgysiu", — kalbėjo pagyvenęs vyras.

  "Brangu, bet vis tiek skanu, nes miško uoga", — teigė jauna moteris.

  Savo ruožtu, uogautojai sako, kad dėl karšto oro miškuose beveik nėra uogų, ir tam, kad pavyktų surinkti nors litrą, užtrunka labai daug laiko.

  "Pusę litro rinkau dvi valandas, gana ilgai. (Uogos — Sputnik) labai sudžiūvusios, nėra drėgmės, o uogai reikia vandens. Žinoma, ir saulės šviesos, ir šilumos, bet ne tokių karščių, kaip dabar turim Lietuvoj", — teigė studentas, atvažiavęs parduoti uogas iš Pakruojo į Panevėžį.

  Vos kelis litrus pirmųjų miško uogų atvežęs patyręs uogautojas Saulius iš Panevėžio rajono teigė, kad dėl visko kalta kaitra.

  "Sausu labai, vienu žodžiu. Vieną kitą randam uogą, ir viskas, labai sunku", — kalbėjo uogautojas Saulius.

  "Labai sunku rasti, senuose kirtimuose beveik nieko, čia iš šviežesnių kirtimų. Mūsų krašte per visą vasarą beveik nepalijo pernai ir šiemet dar nepalijo", — pasakojo uogautoja Violeta.

  Uogautojai tikina, kad jei karščiai nesitrauks, uogos bus brangesnės nei pernai. Pasak jų, šis sezonas išskirtinis — uogas vos pražydusias kandžiojo šalnos, o dabar alina kaitra.

  Dar šia tema

  Rekordiškai karštą trečiadienį Lietuvoje nuskendo šeši žmonės
  Medikai primena: per karščius maistą tvarkyti reikia itin atsakingai
  Lietuvą užklupo alinantis karštis. Gydytojai ir gelbėtojai įspėja
  Tegai:
  karštis, uogos

  Svarbiausios temos