09:40 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
  265

  Buvęs atominės elektrinės vadovas Igoris Gramotkinas pavadino avarijos pasekmių likvidavimą tarybinės liaudies žygdarbiu

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Buvęs Černobylio atominės elektrinės direktorius Igoris Gramotkinas sukritikavo JAV televizijos serialą "Černobylis" apie katastrofą elektrinėje 1986 metų balandžio 26 dieną, praneša televizijos kanalas "Rossija 24".

  Serialas "Černobylis", kurį sudaro penki epizodai, pasirodė internete šį pavasarį ir tapo populiariausiu televizijos laidų interneto vartotojų filmų vertinimo duomenų bazėje (IMDb), jo reitingas ― 9,6 balo iš 10. 

  "Maža to, kad ten (filme) visi žmonės su stiklinėmis degtinės, nuolat geria. Bet tai ne tiesa! Nejaugi svarbūs saugumo sprendimai buvo priimti apsvaigus nuo alkoholio? Ką jūs sau leidžiate, kaip galima tai rodyti?!" — pareiškė Gramotkinas.

  Be to, buvusį AE direktorių papiktino scena, kurioje nuogi šachtininkai kasa tunelį.

  "Taip, iš tiesų, sąlygos buvo nepakenčiamos, buvo apie 50 laipsnių karštis, žmonės dirbo sunkiausiomis sąlygomis. Tačiau taip rodyti negalima!" — pridūrė Gramotkinas.

  Gramotkinas pabrėžė, kad didžiausios avarijos pasaulio branduolinės energetikos istorijoje pasekmių likvidavimas — tai tarybinių žmonių žygdarbis. Todėl, pasak buvusio AE direktoriaus, jo negalima pateikti meninio filmo ar alegorijos pavidalu.

  Jis sutiko su tuo, kad turistams buvo leista aplankyti Černobylio zoną. Pasak jo, "tai yra svarbus elementas įveikti tą pačią radiacijos baimę".

  "Žmonės turėtų matyti, kad net ir tokią grėsmingą avariją žmogus gali nugalėti. Jis nugalėjo ją! Nugalėjo! Jis apribojo plitimą už avarijos zonos ribų. Be to, žmonės turėtų patys pamatyti, kaip gamta tiesiog "atsikvėpė nuo žmogaus" — ten paplito ištisa Raudonoji knyga", — pasakė Gramotkinas.

  РИА Новости
  Avarijos Černobylio AE likvidavimo archyviniai kadrai

  Gramotkinas vadovavo Černobylio atominei elektrinei nuo 2005 iki 2018 metų, iš viso jis ten dirbo 30 metų.

  Temos:
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)

  Dar šia tema

  Rados narys papasakojo apie Černobylio katastrofos pasikartojimo grėsmę
  Tarp Černobylio avarijos likvidatorių rastas juodaodis kareivis
  Černobylio AE atskirties zonoje sulaikytos dvi "stalkerių" grupės
  "Rusijos komunistai" ragina uždrausti serialą "Černobylis"
  Rusija įvertino Lietuvoje filmuotą serialą "Černobylis"
  Tegai:
  Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis

  Svarbiausios temos