15:16 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Kita vertus, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje padidėjo butų pardavimo sandorių skaičius

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose nekilnojamojo turto kainos pakilo dėl darbo užmokesčio augimo, kaip rodo "Swedbank" ekonomistų apskaičiuotas būsto įperkamumo indeksas.

  Vilniaus būsto rinka išliko labai aktyvi. "Swedbank" duomenimis, per metus sandorių skaičius išaugo 21 proc., o naujų butų pardavimas — 43 proc. Pasak įmonės ekonomisto Vytenio Šimkaus, pirmąjį šių metų ketvirtį būsto kainos sostinėje padidėjo vidutiniškai penkiais procentais iki 1529 eurų už kvadratinį metrą.

  "Didelis būsto poreikis ir spartus darbo užmokesčio augimas paveikė ir būstų kainą Vilniuje", — sako jis.

  Ekonomistas sakė, kad didėjančios nekilnojamojo turto kainos Kaune buvo dėl aukštos naujo būsto rinkos veiklos. Per metus kainos pakilo dešimt procentų. Seni butai buvo parduodami lėčiau, tačiau naujų butų pardavimo sandorių skaičius padidėjo 38 proc.

  Panašios tendencijos pastebimos ir Klaipėdoje, kur būsto kainos per metus padidėjo devyniais procentais, o sandorių skaičius — 12 proc. Šimkus pabrėžė, kad naujų butų kainos išaugo 11 proc., ir jų kainos padidėjo dvigubai sparčiau nei senosios statybos namuose esančių butų, kur kaina pakilo tik penkiais procentais.

  Ekonomistas mano, kad atlyginimo kilimas 15 proc. padarė būstus Vilniuje lengviau prieinamus. Tas pats liečia ir Kauną, kur būsto prieinamumas išlieka didžiausias, palyginti su kitais Lietuvos miestais. Tačiau šio rodiklio augimas Kaune yra lėtesnis nei sostinėje. Klaipėdoje būsto prieinamumo indeksas, priešingai, sumažėjo 0,5 procentinio punkto.

  Taip pat Šimkus mano, kad tikrasis perkamosios galios padidėjimas gali būti šiek tiek mažesnis.

  Vyresnysis "Swedbank" ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose nuomos pajamos išlieka panašios į ankstesnį vidurkį. Jo nuomone, tai rodo tvarų būsto rinkos vystymąsi.

  Vilniuje nuomos pajamos sudaro šešis procentus, Klaipėdoje — 6,7 proc., Kaune — apie 7,7 proc.

  Dar šia tema

  "Swedbank" siūlo sudaryti būsto paskolos sutartį internetu
  Tegai:
  sandoriai, rinka, Klaipėda, Kaunas, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos