11:24 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (404)
  123

  Mokslininkai teigia, kad nesveika mityba ir fizinio krūvio nebuvimas gali sukelti demenciją ir smegenų atrofiją

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Mokslininkų grupė iš Australijos nacionalinio universiteto ištyrė, kad greitasis maistas prisideda prie ankstyvo smegenų senėjimo. Mokslininkų išvados pateiktos "MedicalXpress" svetainėje paskelbtame pranešime.

  Mokslininkai teigia, kad nesveika mityba ir fizinio krūvio nebuvimas prisideda prie 2 tipo diabeto vystymosi ir kognityvinių funkcijų, kurios gali sukelti demenciją ir smegenų atrofiją.

  Nesveikos mitybos įpročių žala tampa beveik nepataisoma, kai žmogus pasiekia vidutinį amžių.

  Geriausias būdas išvengti ankstyvo smegenų senėjimo yra tinkama mityba. Mokslininkai rekomenduoja visiškai pašalinti greitą maistą iš mitybos, nes mėsainiai, prancūziškos bulvytės ir stiklinė limonado — 650 papildomų kilokalorijų.

  Anksčiau Italijos alergologai nustatė, kad nuolat valgant greitą maistą, organizme kaupiasi tam tikros medžiagos, kurios prisideda prie alergijos maistui vystymosi. Tai ypač galioja vaikams, ir tuo paaiškinama, kodėl kas dešimtas išsivysčiusių šalių gyventojas kenčia nuo tokių problemų.

  Be to, neseniai gydytojai ir mitybos specialistai nustatė, kad greitas maistas skatina žmogų pamiršti, kad jis jau valgė, ir taip pat prisideda prie nevaisingumo vystymosi tarp moterų. Tai padvigubina tikimybę tapti nevaisinga, palyginti su įprastomis dietomis.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (404)

  Dar šia tema

  Rusijos mokslininkai padės "Amazon" kurti dirbtinį intelektą
  Mokslininkai išsiaiškino, kaip organizmas reaguoja į ilgus skrydžius
  Mokslininkai nustatė, kodėl Viduržemio jūros regiono mityba naudinga sveikatai
  Tegai:
  grėsmė sveikatai, sveikata, fizinis aktyvumas, mityba, mokslininkai

  Svarbiausios temos