14:22 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (348)
  35

  Šiais metais Lietuvoje susirgo daugiau nei 700 žmonių

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Lietuva tapo antilydere ES pagal susirgimo tymais ir raudonuke lygį, atsižvelgiant į skaičiavimus milijonui gyventojų. Tai patvirtina Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenys.

  Ataskaita paskelbta oficialioje organizacijos interneto svetainėje (*pdf).

  Nuo praėjusių metų gegužės 1 dienos iki 2019 metų balandžio susirgimo tymais ir raudonuke atvejų (milijonui gyventojų) Lietuvoje buvo 206,5. Antrojoje vietoje yra Slovakija su rodikliu 149,9, o trečiojoje vietoje — Bulgarija (74,3).

  Vidutinis susirgimo tymais ir raudonuke rodiklis ES siekia 22,8.

  Daugiausia pranešimų apie ligą buvo gauta iš tokių šalių kaip Italija (2138), Prancūzija (1745), Rumunija (1387) ir Lenkija (1052).

  Anksčiau skelbta, kad į Lietuvą turėtų būti atvežta apie 120 tūkst. vakcinų nuo tymų. Nacionalinis sveikatos draudimo fondas mano, kad jų turėtų pakakti dvejiems metams.

  Šiais metais Lietuvoje registruota daugiau nei 700 susirgimų tymais atvejų.

  Balandžio mėnesį Lietuvos deputatai pasiūlė įstatymu nustatyti, kad į darželius būtų priimami tik nuo tymų skiepyti vaikai.

  Išimtį norėta taikyti tik vaikams, kurie negali būti skiepijami dėl sveikatos būklės, pavyzdžiui, alergijos. Be to, privalomai nuo tymų buvo numatyta paskiepyti ir suaugusius, kurie dirba su vaikais, sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigose, uždaruose kolektyvuose, bei karius.

  Seime anksčiau buvo registruotas socialdemokratų siūlymas įpareigoti tėvus paskiepyti vaikus iki 16-os metų, tačiau valdantieji jo svarstyti nesutiko.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei kiti valdantieji skeptiškai vertina siūlymus įteisinti priverstinius skiepus.

  Tymai: simptomai ir profilaktika
  © Sputnik /
  Tymai: simptomai ir profilaktika
  Temos:
  Medicina ir sveikata (348)

  Dar šia tema

  Kova su meningokoku: nuo 2020-ųjų bus skiepijami visi kariai
  Tymai plinta šalyje: susirgimų kasdien registruojama vis kitose savivaldybėse
  Lietuvoje tymų atvejų skaičius priartėjo prie septynių šimtų
  Tegai:
  tymai, Lietuva

  Svarbiausios temos