10:16 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  158

  Paminklas pastatytas Pakamponių miške, masinio žydų žudymo vietoje Antrojo pasaulinio karo metu

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Biržuose atidarytas Holokausto aukų memorialas, praneša Lietuvos žydų bendruomenės svetainė.

  Atidarymo ceremonija vyko sekmadienį. Renginyje dalyvavo Biržų regiono vadovybė, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovai, Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, diplomatinio korpuso atstovai, lietuviai iš Pietų Afrikos, JAV, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Prancūzijos ir kitų šalių.

  Paminklas pastatytas Pakamponių miške, kuriame vyko masinis žydų naikinimas. 1941 metais ten sušaudyta 2,4 tūkst. žmonių, iš kurių 900 buvo vaikai.

  Pirčiupių motinos paminklas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Ceremonijos pradžioje pagerbti tie, kurie gelbėjo žydus nuo žudymo. Jų garbei pasodinti medžiai. Tada renginio dalyviai nuvyko į Pakamponis, kur pastatė paminklą.

  Paminklas — siena su 500 žinomų mirusių žydų vardais. Jis įrengtas Biržų išeivijos fondo lėšomis. Paminklo komplekso iniciatoriai — Abelis ir Glenda Levitai iš Izraelio.

  Projekto autorius — prancūzų architektas Džozefas Rabelis. Jo giminaičiai buvo iš Biržų, kai kurie iš jų — sušaudyti šiame miške.

  Holokausto neigimas Lietuvoje

  Lietuva dažnai kritikuojama už tai, kad neigia Holokaustą. Antrojo pasaulinio karo metų nusikaltėliai, ypač tie, kurie dalyvavo žydų žudyme, respublikoje reabilituojami ir iki minimumo sumažinta jų kaltė. Lietuvos valdžios institucijos šlovina nacius, kurie formavo "miškų brolių" grupuotę, tariamai kovojusią prieš sovietinę okupaciją.

  Daugelis "partizanų" karo metais stojo į nacistinės Vokietijos pusę ir dalyvavo civilių ir sovietų partijos darbuotojų žudynėse. Be to, jie buvo vietinės žydų bendruomenės, kuri tuo metu buvo viena didžiausių Europoje, sunaikinimo bendrininkai. Dėl to žuvo daugiau nei 200 tūkst. žmonių.

  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje

  Dar šia tema

  ES skiria pinigų žydų kapinių inventorizacijai Lietuvoje
  Lietuvos žydų bendruomenė "paaiškinimą" Noreikos atžvilgiu laiko Holokausto neigimu
  Lietuvos žydų bendruomenė nepateisina Noreikos atminimo lentos suniokojimo
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, žydai, masinės žudynės, miškas, Biržai, Lietuva

  Svarbiausios temos