21:39 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Atliktais tyrimais nustatyta, kad tiek žarninių lazdelių, tiek enterokokų skaičius neviršija maudyklų vandeniui nustatytos higienos normos reikalavimų

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Vilniaus Balsio ir Salotės ežerų vanduo atitinka higienos normas, parodė naujausias sostinės viešųjų paplūdimių vandens kokybės tyrimas.

  Visuomenės sveikatos specialistai patvirtino, kad šiuo metu saugu maudytis visose devyniose Vilniaus miesto maudyklose, kurias prižiūri bendrovė "Grinda".

  Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai birželio 14 dieną paėmė Balsio ir Salotės vandens mėginius ir atlikę tyrimus nustatė, kad tiek žarninių lazdelių, tiek enterokokų skaičius neviršija maudyklų vandeniui nustatytos higienos normos reikalavimų.

  Pasak "Grinda" vadovo Kęstučio Vaicekiūčio, šiemet Balsio ežero paplūdimiui buvo skirtas ypač didelis dėmesys.

  "Pastatėme naują gelbėjimo stotį, sukūrėme naujas poilsio ir aktyvaus laisvalaikio erdves, išsprendėme viešųjų tualetų klausimą. Dabar, kai sveikatos priežiūros specialistai patvirtino, kad vanduo švarus, drąsiai kviečiame vilniečius ir sostinės svečius maudytis ir naudotis visa puikiai įrengta ir sutvarkyta Balsio ežero paplūdimio infrastruktūra", ― pasakoja Vaicekiūtis.

  Balsio ežero paplūdimyje suformuotos atskiros poilsio, aktyvaus laisvalaikio, iškylų ir pramogų erdvės, kuriose vienu metu gali ilsėtis, pramogauti ir sportuoti skirtingų pomėgių vasarotojai. 

  Besimaudančiųjų saugumu visuose Vilniaus miesto viešuosiuose paplūdimiuose kasdien nuo 8 iki 20 valandų pasikeisdami rūpinasi apie 30 gelbėtojų.

  Šiemet gelbėtojų pagalbos jau prireikė 19 žmonių (14 vaikų). 45 kartų buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba ― dažniausiai pasitaikė nedideli sumušimai ar apsibrozdinimai, tačiau gelbėtojai suteikė pagalbą ir šilumos smūgių, ir perkaitimo atvejais.

  Dar šia tema

  Joninės Šventojoje: renginių programa
  Prie vandens poilsiaujančius asmenis stebės ir pasieniečiai

  Svarbiausios temos