19:55 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Seimui pakeitus Mokslo ir studijų įstatymą, visi 2021 metais stojantieji į aukštąsias mokyklas turėtų būti išlaikę 3 valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir laisvai pasirenkamą

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Šiandien pritarta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui suvienodinti priėmimo reikalavimus visiems stojantiesiems, pretenduojantiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas.

  Tokia nuostata įsigaliotų, Seimui priėmus Vyriausybės teikimą keisti Mokslo ir studijų įstatymą.

  Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas, Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas pabrėžia, kad labai svarbu, jog studijuoti ateitų studijoms pasiruošę studentai.

  "Tinkamai pasirengę ir gerus rezultatus demonstruojantys studentai yra viena kertinių studijų kokybės sąlygų, o minimalieji reikalavimai neturėtų skirtis vien dėl stojančiųjų galimybių mokėti už savo studijas. Be to, aukštą pridėtinę vertę kuriantys studentai yra mūsų valstybės interesas, tad tokį sprendimą vertiname kaip logišką ir sveikintiną", — sako prof. Žukauskas.

  Lietuvos kolegijų direktorių asociacijos prezidentas, Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas mano, kad patekimo į aukštąjį mokslą galimybė turi priklausyti studento pasirengimo sėkmingai studijuoti, o ne nuo pasirinkto studijų finansavimo pobūdžio.

  Šiuo metu stojantiesiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas taikomi nevienodi stojimo reikalavimai. Pretenduojantiems gauti valstybės finansavimą jie kur kas aukštesni — jie turi būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus. O norintiems mokėti už studijas savo lėšomis pakanka tik vieno valstybinio brandos egzamino.

  Seimui pakeitus Mokslo ir studijų įstatymą, visi 2021 metais stojantieji į aukštąsias mokyklas turėtų būti išlaikę 3 valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir laisvai pasirenkamą. Stojantiesiems į menų studijas būtų padaryta išimtis — jiems nereikėtų laikyti matematikos egzamino.

  Stojant į universitetus brandos egzaminų ir atestato metinių įvertinimų vidurkiai turėtų būti ne žemesni nei pagrindinis vidurinio ugdymo programos dalykų pasiekimų įvertinimų lygis, stojant į kolegijas — ne žemesni nei patenkinamas vidurinio ugdymo programos dalykų pasiekimų įvertinimų lygis. Šie lygiai bus nustatyti Švietimo įstatyme.
  Seimui priėmus šiuos Vyriausybės siūlomus Mokslo ir studijų įstatymo keitimus, suvienodinti reikalavimai stojantiesiems į aukštąsias mokyklas būtų taikomi nuo 2021 m.

   
   
   

  Dar šia tema

  Universitetų finansavimas bus susietas su studentų skaičiumi
  Nuo rugsėjo beveik 17 tūkst studentų galės studijuoti nemokamai
  Studentų mainai, mokymas anglų kalba: Lietuvos karo akademijoje vyksta pokyčiai
  Tegai:
  brandos egzaminai

  Svarbiausios temos