18:47 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Abu Lietuvos piliečiai nuteisti kalėti po 4 metus 9 mėnesius

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje du Lietuvos piliečiai buvo kaltinami organizuotoje grupėje šnipinėję Rusijos Federacijos naudai, praneša teismo spaudos tarnyba.

  Byla buvo išnagrinėta neviešuose teismo posėdžiuose.

  Bylos duomenimis, 2017 metų pabaigoje Lietuvos saugumo tarnybos gavo informacijos apie užfiksuotą duomenų perdavimą užsienio valstybės žvalgybos institucijai, įtarus, kad vykdomas šnipinėjimas.

  Už piniginį atlygį minėti piliečiai galėjo rinkti ir perduoti Rusijos žvalgybai informaciją, kuri ją domino. Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų ir apie kitokį bendradarbiavimą su svetimos valstybės žvalgybos atstovais.

  Pranešama, kad žvalgybos instituciją domino Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės tarnybiniai dokumentai, tarnybinių patalpų schemos, Aviacijos bazės oro uosto schemos, planai, objektai, karinės vadovybės sprendimai, įsakymai, visa tai buvo fotografuojama.

  K. R., gimusiam 1966 metais ir J. M., gimusiam 1961 metais, skirtos kiekvienam po 4 metus 9 mėnesius laisvės atėmimo bausmės. Teismo sprendimu iš K. R. konfiskuota 6 480 eurų, kurie buvo rasti per kratą.

  Šnipų aistros

  2018 metų gruodžio mėnesį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė, kad atskleidė "šnipų tinklą", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai". Pasak specialiųjų tarnybų, buvo sulaikytas ir opozicijos politikas Algirdas Paleckis, kuris tariamai su juo susijęs.

  Vasario pradžioje Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos pateikė ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Tarp "grėsmių" įvardytos Rusija, Baltarusija ir Kinija.

  Pasak Lietuvos specialiųjų tarnybų, "rusų žvalgyba" renka "informaciją, trukdo IT sistemų darbui ir prisijungia prie poveikio operacijų". Pagrindinis jų tikslas tariamai yra politinė ir ekonominė informacija apie Lietuvą.

  Taigi, viena Rusijos bendrovė buvo apkaltinta "kartografinių duomenų apie Lietuvą rinkimu", tačiau pati bendrovė tai paneigė ir pareiškė, kad neturi nieko bendro su Lietuva.

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu "Sputnik Lietuva" pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijos Rusijos baimę padarė savo politinio režimo pagrindu. Be to, pati specialiųjų tarnybų ataskaita yra politinė reklama.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva savo šnipų manija įsigudrino aplenkti net Estiją ir Latviją
  NKSC praneša apie "bandymus šnipinėti" rinkimų metu
  Tegai:
  šnipinėjimas, rusų šnipai, Rusija

  Svarbiausios temos