07:20 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (347)
  53

  Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos specialistai primena, į kokius dalykus reikėtų atkreipti dėmesį komplektuojant kelioninę vaistinėlę

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Svarbiausiomis rekomendacijomis apie tai, ką reikėtų žinoti apie vaistus prieš vykstant į kelionę, pasidalino Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistai, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Atostogos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Мокрушин

  Pirmiausia, pasak specialistų, reikėtų įsivertinti savo sveikatos būklę ir poreikius, kitaip tariant, kokiam laikui ir kaip toli vykstama atostogauti ar darbo reikalais.  

  "Vaistinėlę komplektuoti reikėtų tvarkingai: visus vaistus rekomenduojama vežtis originaliose pakuotėse, su informaciniais lapeliais. Tai padės išvengti vaistų supainiojimo, leis lengviau susiorientuoti, kaip tiksliai vartoti vieną ar kitą vaistą, taip pat padės atpažinti nepageidaujamas reakcijas į vaistą", — teigia VVKT Vaistų registracijos skyriaus vedėja Kristina Povilaitienė.

  Keliaujant visada pravartu su savimi pasiimti vaistų nuo karščiavimo ar skausmo, taip pat nuo pykinimo, viduriavimo, ypač žinant, jei ten, kur atostogaujama, vaistinės arti nebus.  Alergiškiems asmenims reikėtų nepamiršti vaistų nuo alergijos.

  Povilaitienė taip pat atkreipia dėmesį, kad sergantys lėtinėmis ligomis, turėtų nepamiršti tų preparatų, kurie vartojami kasdien.

  "Jei gydytojas neskyrė daryti pertrauką vartojant vaistus, pačiam nuspręsti tai daryti, kitaip tariant, užsiimti savigyda tikrai nereikėtų", — pastebėjo Povilaitienė.

  Kokius vaistus ir kiek galima vežti

  Specialistė atkreipė dėmesį į tai, kad jei vienokie ar kitokie vaistai vartojami nuolat ir į užsienį vykstama ilgesniam laikui, svarbu atminti, jog į kitą šalį savo reikmėms galima įsivežti tokį vaistų kiekį, kokį numato būtent ta valstybė, į kurią yra vykstama. Tuo reikėtų pasidomėti iš anksto, patogiausia informacijos ieškoti tų valstybių, į kurias vykstama, ambasadų, atstovybių ar muitinių internetiniuose puslapiuose.

  Jei vartojami receptiniai vaistai, būtina žinoti ir tai, kad ES šalyse galioja Lietuvoje išrašyti receptai (išimtis – narkotiniai vaistiniai preparatai), tačiau pastarieji turėtų būti pilnai ir tvarkingai užpildyti.

  Papildomai pasidomėti dėl su savimi iš Lietuvos išsivežamo vaistų kiekio reikėtų ir tiems asmenims, kurie vartoja narkotinius ar psichotropinius vaistinius preparatus. Jų vežimuisi per sieną galioja kiek kitokia tvarka (daugiau informacijos apie ją galima rasti čia).

  Taip pat būtina prisiminti, kad daugumos Europos Sąjungos šalių vaistinės prekiauja tokios pačios sudėties vaistais kaip ir Lietuvoje. Taip yra dėl to, kad nemažai vaistų yra registruojami centrinės, decentralizuotos ar abipusio pripažinimo procedūrų metu, laikantis ES priimtų teisės aktų. Tai reiškia, kad visiems vaistams taikomi vienodi kokybės, saugumo ir veiksmingumo standartai, ir kad žmogus tą patį vaistą gali įsigyti tiek gyvendamas Lietuvoje, tiek lankydamasis, tarkime, Olandijoje, Italijoje ar Vokietijoje.

  Vykstant į užsienį, labai svarbu susitvarkyti ir sveikatos draudimą, kad reikalui esant būtų galima kreiptis į gydytoją ir išvengti itin didelių išlaidų. Keliaujant į egzotiškus kraštus, verta pasidomėti, nuo kokių ligų reikėtų pasiskiepyti.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (347)

  Dar šia tema

  Turkijoje bus atidarytas paplūdimys naminiams gyvūnėliams
  Įvardytos geriausios šalys atpalaiduojančiam poilsiui
  Vilnių pažinti geriausia pėsčiomis: 23 pažintiniai maršrutai turistams
  Rojus be sienų: paskelbti geriausi pasaulyje paplūdimiai
  Tegai:
  vaistai, turizmas, kelionės

  Svarbiausios temos