18:39 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Vokiečių aviganis

  Vokiečių aviganiai padėjo pasieniečiams sugauti kontrabandininką

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (290)
  23

  Maskuojamų spalvų drabužius dėvėjęs 28-erių Alytaus rajono gyventojas pasienyje su Baltarusija ant pečių tempė 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

  VILNIUS, balandžio 21 ― Sputnik. Panaudoję tarnybinius vokiečių aviganius Gėrį ir Volfą Kabelių pasieniečiai Čepkelių rezervate sulaikė Alytaus rajono gyventoją, kuris ant pečių nešė 2 tūkst. pakelių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Ketvirtadienį VSAT Varėnos pasienio rinktines Kabelių pasienio užkardos pareigūnai vykdė įprastas sienos su Baltarusija apsaugos priemones Varėnos rajono Pogarendos kaimo prieigose.

  Kartu patruliavęs tarnybinis vokiečių aviganis Gėris užuodė įtartinus pėdsakus. Kabelių pasieniečiai iškart blokavo prieigas prie šios vietos. Į paiešką įsitraukė ir vokiečių aviganis Volfas, irgi užuodęs įtartinus pėdsakus. Vedini keturkojų maždaug už 300 metrų nuo sienos su Baltarusija VSAT pareigūnai užklupo mišku einantį vyrą. Maskuojamų spalvų drabužius dėvėjęs asmuo ant pečių tempė, kaip vėliau paaiškėjo, 4 rūkalų dėžes.

  Supratęs, kad pasieniečiai jį susekė, nešikas rengėsi sprukti. Išgirdęs komandą "Stok, leisiu šunį!" kontrabandininkas stabtelėjo. Tuomet su Gėriu ir Volfu atskubėję pasieniečiai jį patiesė ant žemės ir surakino antrankiais.

   Пограничники поймали контрабандистов
  Vokiečių aviganiai padėjo pasieniečiams sugauti kontrabandininką

  Kaip vėliau nustatyta, tai buvo keliskart teistas 28-erių Alytaus rajono gyventojas. Iš viso jis nešė 2000 pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" su baltarusiškais akcizo ženklais.

  Vyras turėjo navigacijos įrenginį, bet neturėjo į šią teritoriją patenkant privalomų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Aišku, jis neturėjo ir privalomo pasieniečių leidimo būti šioje vietoje.

  Sulaikytąjį Kabelių pasieniečiai pristatė į savo užkardą, į kurią buvo atvežti nešiko asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai.

  Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Kabelių užkardos pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Už šį nusižengimą Alytaus rajono gyventojui teismas skirs baudą nuo 5200 iki 6000 eurų.

  Be to, vyras už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą dar gaus įspėjimą arba baudą nuo 40 iki 90 eurų.

  Po apklausos sulaikytąjį pasieniečiai paleido.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (290)

  Dar šia tema

  Pagyvenusi šiaulietė saugojo namuose per 4000 pakelių kontrabandinių cigarečių
  Alytaus apskrityje kontrabandininkai užsidirbo daugiau kaip 300 tūkst. eurų
  Lietuvos muitininkai atskleidė, kiek kontrabandinių rūkalų sulaikė šiemet
  Kontrabandinės cigaretės aptiktos metano dujomis užpildytuose balionuose — video
  Tegai:
  kontrabanda

  Svarbiausios temos