05:33 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Taksi Vilniuje, archyvinė nuotrauka

  Seimo politikai siūlo uždrausti su pavežėjais atsiskaityti grynaisiais

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Pavežėjai būtų vienintelis verslas Lietuvoje, kuris negalėtų dirbti su grynaisiais

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Seimo politikai ketina uždrausti imti grynuosius, nes tai esą leistų skaidrinti veiklą ir surinkti daugiau mokesčių, praneša LRT.

  Ekspertų teigimu, pavežėjai būtų vienintelis verslas Lietuvoje, kuris negalėtų dirbti su grynaisiais.

  Anot idėjos drausti atsiskaitymą grynaisiais už pavežėjimą iniciatorės Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Gintarė Skaistės, taip būtų mažinamas šešėlis Lietuvoje.

  "Matome masinį kraustymąsi iš taksi įmonių į pavežėjus, akivaizdu, kad kraustytis apsimoka tuo tarpu, kai pavežėjų rinkoje yra tikrai mažesnės socialinės garantijos ir mažesni surenkami mokesčiai. Todėl, na, norint atstatyti tam tikrą balansą, kad būtų lygios konkurencinės sąlygos tiek taksi įmonėm, tiek pavežėjam, galų gale, kad tie patys pavežėjai mokėtų mokesčius ir prisidėtų prie savo socialinių garantijų ateityje", — savo poziciją aiškina Skaistė.

  Draudimo imti grynuosius dabar nėra, išskyrus atvejus, kai laikinai tai gali nurodyti Mokesčių inspekcija, tad pavežėjai būtų pirmieji ir vieninteliai. Bet šios rinkos atstovas abejoja, kad dėl to stipriai sumažėtų šešėlis, o Laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertė sumanymą vadina keistu, nes taksistams jis nebūtų taikomas.

  "Itin yra keista, dėl to, kad turbūt pavežėjai patys, na, dažniau, santykinai naudojasi atsiskaitymu, kai nuskaitomi pinigai, pavyzdžiui, nuo kreditinės kortelės arba įmonėms pateikiama sąskaita už pavežėjimo paslaugas. Tai turbūt ten šešėlis yra net gi santykinai mažesnis. Tačiau kažkodėl, nors nėra pateikiami skaičiavimai, būtent į tą sektorių ir taikomasi", — komentavo LLRI atstovė Ieva Valeškaitė.

  Idėjos drausti grynuosius iniciatorė jokio apsunkinimo keleiviams savo siūlymu sako nematanti, nes draudimas įsigaliotų kartu su kitomis galimomis naujovėmis. Pavyzdžiui, kad pavežėjo nebūtų galima išsikviesti telefonu, o tik per internetinę platformą. Turintys tokią galimybę esą turbūt turi ir kitą — jungtis prie internetinės bankininkystės.

  Pavežėjams numatoma ir daugiau pakeitimų: turėti 2 metų stažą, būti nepriekaištingos reputacijos, užregistruoti individualią veiklą. Visa tai, anot Susisiekimo ministerijos, leistų atskirti pavežėjus nuo taksistų, kad tas pats žmogus vienu metu nebūtų ir tuo, ir anuo.

   

   

  Dar šia tema

  Taksi firmų savininkas nuslėpė apie ketvirtį milijono eurų pajamų
  Siūloma patikslinti keleivių vežimo už atlygį ir taksi paslaugų teikimo sąlygas
  Nuo liepos Kaune nebeliks maršrutinių taksi
  Tegai:
  grynieji pinigai, verslas, Lietuva

  Svarbiausios temos