19:24 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Medus, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos bitininkai konkuruoja su ne geriausios kokybės medaus tiekėjais iš kitų šalių

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  334 0 0

  Maisto ir veterinarijos tarnybos atlikti tyrimai rodo, kad rinkoje esantis importinis medus atitinka tik minimalius reikalavimus, o lietuviško medaus kokybė pagal kai kuriuos rodiklius buvo net kelis kartus aukštesnė už atvežtinio

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Šiemet Lietuvoje medaus gausu kaip reta — gamtinės sąlygos tam palankios, praneša LRT.

  Pastaruoju metu į mūsų rinką patenka vis daugiau pigesnio, bet ne pačios geriausios kokybės medaus iš kitų Europos Sąjungos šalių bei Ukrainos ir Kinijos. Siekiant paskatinti vartoti kokybišką lietuvišką produktą, šio medunešio medus bus ženklinamas bitininkų sąjungos ženklu.

  Koriai — apsunkę nuo pušų lipčiaus medaus. Jį pavyksta surinkti ne kasmet, bet šį karštą ir sausą pavasarį gausu. Kaip sako tris dešimtmečius sostinės pašonėje bitininkaujantis vilnietis, bitės medų pradėjo nešti kaip reta anksti — kovo gale.

  "Šiemet iš vienos šeimos, iš nevežiojamų bičių, kur nėra jokių dirbamų laukų, rapso, esu prisukęs 45-50 kilogramų. Pradėjo žydėti liepos, oras palankus — yra ir drėgmės, ir šilumos, ir liepų medaus gali būti nemažai", — sako bitininkas Dainius Noreika.

  Šiemet, kai lietuviško medaus gana daug, bitininko manymu, kainos gali ir nukristi, ypač rapsų. Medus medui nelygu — vertę labiausiai lemia, iš kokių augalų jis surinktas.

  Siekiant skatinti vartoti lietuvišką produktą, šio sezono medus bus ženklinamas Bitininkų sąjungos ženklu, tačiau kad jį gautų, kiekvieno bitininko medų turės ištirti sertifikuota laboratorija.

  "Susidomėjimas bitininkų šiuo ženklu yra didelis. Šis ženklas bus griežtos apskaitos ženklas su numeriu, kiekvienas stiklainis turės numerį. Tie, kas nori išsitirti, gaus paramą — iki 70 proc. ištyrimo kainos bus kompensuojama. Jau yra šimtai paraiškų", — sako profesorius Algirdas Skirkevičius, bitininkus vienijančios sąjungos prezidentas.

  Pastaraisiais metais Maisto ir veterinarijos tarnybos atlikti tyrimai rodo, kad rinkoje esantis importinis medus atitinka tik minimalius reikalavimus, o lietuviško medaus kokybė pagal kai kuriuos rodiklius buvo  net kelis kartus aukštesnė už atvežtinio.

  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

  Svarbiausios temos