02:40 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Žmonės patalpoje

  Lietuvoje gali tapti populiarūs bendrabučiai, pareiškė ekspertai

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Pasak specialistų, šalyje trūksta pigaus būsto studentams, tad bendrabučiai galėtų tapti išeitimi

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Nekilnojamojo turto specialistai teigia, kad bendrabučiai vėl gali tapti populiarūs Lietuvoje, praneša LRT.

  Tačiau, pasak ekspertų, tai bus kitokios patalpos, nei žmonės įprato matyti.

  Bendrovės "Capital" nekilnojamojo turto ekspertas Mantas Mikočiūnas pareiškė, kad Lietuvos miestuose, ypač sostinėje, itin trūksta pigaus būsto, kurį galėtų nuomotis į miestą atvykę studentai, žemesnės kvalifikacijos darbuotojai ar jaunos šeimos.

  Pasak Mikočiūno, vadinamasis kolivingas, kai žmonės gyvena dalindamiesi tokias bendras erdves, kaip virtuvė, vonios kambarys ar poilsio erdvė, itin populiarus užsienyje, tačiau ten toks gyvenimo būdas turi šiek tiek kitą paskirtį nei kol kas Lietuvoje.

  "Jeigu imsime Stokholmo pavyzdį, Paryžiaus pavyzdį, kur universitetai yra dažniausiai kur nors miesto centre, netoli centro, ne užmiestyje kažkur, išsinuomoti būstą tam atvykusiam studentui labai sudėtinga, nes jis labai brangiai kainuoja", — pareiškė Mikočiūnas.

  Pasak Mikočiūno, kai kurie Lietuvos studentai negauna bendrabučių universitete, o kai kurie, net jei jie turi tokią galimybę, atsisako, nes sąlygos ten blogos.

  Mikočiūnas pažymi, kad jauni žmonės vis dažniau pasirenka galimybę keliese nuomotis butą Senamiestyje ar miesto centre, tačiau tai daroma labiau "dėl mados", o ne iš būtinybės.

  Bendrovės "Inreal" Tarpininkavimo departamento vadovas Julius Belanoška taip pat įsitikinęs, kad bendrabučio tipo būstai į Lietuvą turėtų sugrįžti, bet ne tokiu pavidalu, kaip visi juos įsivaizduoja.

  Pasak jo, esminis skirtumas tarp bendrabučio ir kolivingo yra tas, kad kolivingas — tai paslaugų teikimo produktas, o dažniau išlieka tiesiog nuomojamas kambarys.

  "Kolivingo erdvėse yra daug gretutinių paslaugų, kurios tampa būtinos gyventojams. Bendrabutyje tu realiai nuomojiesi keturias sienas. Tuo, kas yra už tų sienų, jau nelabai kas rūpinasi. Turbūt toks tas pagrindinis skirtumas", — sakė Belanoška.

  Bendrovės "Remax" nekilnojamojo turto ekspertas Tomas Ignatavičius pažymėjo, kad Lietuvoje žmonės yra pripratę turėti nuosavą būstą, todėl idėja nuomotis kambarį ir dalytis bendromis erdvėmis lietuviams gali būti paprasčiausiai nepriimtina.

  Pasak Ignatavičiaus, senuosius bendrabučius atgaivinti pavyktų tik tokiu atveju, jeigu nekilnojamojo turto bendrovės imtųsi jų renovacijos.

  Mikočiūnas taip pat pažymėjo, kad dabar žmonės, gyvendami bendrabučio kambaryje, už komunalines paslaugas moka labai daug mokesčių, kartais netgi daugiau nei už individualų butą. Pasak jo, taip neturėtų būti.

  Jis pridūrė, kad reikėtų apsvarstyti ir tokių daugiabučių modernumą. Juose galėtų būti pritaikytos išmaniosios platformos.

  "Galėtų būti tokių papildomų dalykų, kaip bendras internetas visam namui (jis daug pigiau kainuoja negu kiekvienam individualiai), dviračių saugyklos ir kt. Protingai valdomi  bendro naudojimo dalykai galėtų sukurti ir ekonomišką, diskomforto nekeliantį gyvenimą daugiabutyje", — pasakė Mikočiūnas.

  Belanoška, savo ruožtu, pabrėžė, kad išlieka rizika, jog vyraujantis požiūris į senuosius bendrabučius pakiš koją naujus bendrabučius ketinančioms statyti bendrovėms, tačiau tokie projektai jau planuojami.

  "Tai daugiau prognozės, kiekvieno eksperto savotiškas įsivaizdavimas. Vis dėlto į tai žiūrėčiau gana palankiai ir manau, kad tai turės pasisekimą", — pasakė jis.

  Kolivingas — tai žmonių grupė, kurie paprastai susiję tarpusavyje tik interesais ar darbu, bet gyvena vienoje vietoje. Kiekvienas gali išsinuomoti kambarį, kuris kainuoja pigiau. Kiekvienas turi savo kambarį, o vonios kambarys, virtuvė, valgomasis, treniruoklių salė ir darbo erdvė — vienas visiems.

  Kartais kolivingai būna suskirstyti į skirtingus tipus: vienuose gyvena programuotojai ir projektuotojai, kituose — muzikantai ir menininkai, dar kituose — startuoliai. Esant tokiam bendram interesui sukuriama bendro darbo atmosfera, kur kiekvienas dalyvis papildo kitą.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė nepalaikė pataisų dėl lengvatų išperkant tarnybinį butą
  Nekilnojamojo turto prognozė: kitais metais butai Vilniuje gali atpigti
  Vilnius būsto įperkamumu atsilieka nuo Rygos ir Talino
  Tegai:
  Lietuva, būstas, studentai

  Svarbiausios temos